Octopath Traveler

Octopath Traveler

7,9
34 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
NS 8.1
PC 7.0
PS4 -
XONE 7.9
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
72.5 godzin
Premiery
Świat:
13.07.2018
Europa:
13.07.2018
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
72.5 godzin
Premiery
Świat:
13.07.2018
Europa:
13.07.2018

Recenzja redakcji

Octopath Traveler - recenzja PC-towego portu
7.0
Octopath Traveler - recenzja PC-towego portu
NS PC

Octopath Traveler - opis gry

Octopath Traveler to japońska gra RPG wyprodukowana przez Square Enix (we współpracy ze studiem Acquire). Tytuł ukazał się na PS4, PS5, Nintendo Switch, PC, Xbox One i platformie Google Stadia. W pracach nad nim brali udział twórcy serii Bravely Default.

Za Octopath Traveler odpowiadają osoby, które pracowały wcześniej przy Bravely Default, choć gra bardziej przypomina serię SaGa, czego dowodem jest brak jednego głównego bohatera/bohaterki. Zamiast tego mamy tu osiem postaci do wyboru. Jest to Ophilia Clement (jedna z sióstr służących w kościele, w którym przechowywany jest tzw. płomień początku), Cyrus Albright (profesor z Akademii Królewskiej), Tressa Colozone (córka małżeństwa kupców), Olberic Eisenberg (rycerz z upadłego państwa poszukujący nowego sensu życia), Primrose Azelhart (tancerka), Alfyn Greengrass (aptekarz pomagający potrzebującym), Therion (znany złodziei) oraz H'aanit (łowczyni należąca do klanu, dla którego domem jest las).

Dalsza część tekstu pod wideo

Każda postać rozpoczyna swoją przygodę w innym miejscu i każda z nich posiada specjalne zdolności pozwalające wchodzić w interakcje z napotykanymi NPC-ami, dzięki czemu są np. w stanie pozyskiwać różne przydatne informacje lub przedmioty.

System walki nie odbiega szczególnie od tego, co znać możemy z innych podobnych gier. Starcia są turowe (i losowe), a pożądane czynności (atak bronią, rzucenie zaklęcia, użycie przedmiotu) wybieramy z listy komend. Na uwagę zasługują specjalne punkty zwane boost points, które gromadzimy po zakończeniu tury. Punkty te da się następnie wykorzystać do podnoszenia potencjału bojowego podopiecznych: wykonania większej liczby ruchów w trakcie tury, zwiększenia siły ataków itd. Przeciwnicy posiadają też pewną wytrzymałość i znajdując ich słabe punkty, możemy doprowadzić do ogłuszenia, co pozwala następnie zadać znacznie większe obrażenia i zyskać dodatkową kolejkę.

Grę wyróżnia unikalny styl graficzny, przywodzący na myśl 16-bitowe klasyczne jRPG.

Wideo - Octopath Traveler

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper