SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2019 08:17
Marvel Cinematic Universe
15066V

Marvel Cinematic Universe 4 Faza. Daty premier filmów

Disney ogłosił plany dotyczące swojego przyszłego kalendarza premier. Na liście pojawiły się produkcje przygotowane przez Marvela. W rezultacie wiemy, że tym razem przyjdzie nam długo czekać na nową przygodę z Marvel Cinematic Universe.

Filmy z Marvel Cinematic Universe cieszą się ogromną popularnością, więc możemy mieć pewność, że Disney i Marvel nie zrezygnują z produkcji. Aktualnie czekamy na dokładną zapowiedź filmów, ale szefowie korporacji ustalili już dokładne daty premier kolejnych opowieści.

Spider-Man: Far From Home na zwiastunie! Twórcy ostrzegają przed spoilerami

Marvel Cinematic Universe - 4 Faza 

W lipcu odbędzie się premiera „Spider-Man: Far From Home” i produkcja zakończy 3 Fazę filmów z Marvel Cinematic Universe. Możemy mieć pewność, że opowieść Petera Parkera zapowie kolejne wydarzenia, jednak już teraz poznaliśmy konkretne daty premier następnych historii.

Disney opublikował listę „niezatytułowanych filmów Marvela” i w rezultacie możemy szykować się aż na osiem produkcji:

  • 1 maja 2020 roku
  • 6 listopada 2020 roku
  • 12 lutego 2021 roku
  • 7 maja 2021 roku
  • 5 listopada 2021 roku
  • 18 lutego 2022 roku
  • 6 maja 2022 roku
  • 29 lipca 2022 roku

Jak widać już w przyszłym roku otrzymamy dwa filmy, jednak warto zwrócić uwagę, że Marvel zdecydował się tym razem na długą przerwę – będziemy czekać aż 10 miesięcy na nowy projekt. Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że szczegóły otrzymamy dopiero po premierze „Spider-Man: Far From Home”.

Marvel Cinematic Universe - Jakie produkcje powstają?

Czego możemy się spodziewać? Według plotek oraz potwierdzonych informacji powstają następujące filmy: „ Black Widow”, „ The Eternals”, „Doctor Strange 2”, „Black Panther 2”, „Shang-Chi”, „Captain Marvel 2” i „Guardians of the Galaxy Vol. 3”, Wiele na to wskazuje, że historię z czwartej fazy mogą zamknąć Strażnicy Galaktyki, bo jak wiadomo James Gunn dopiero powrócił do pracy nad historią, a twórca jednocześnie pracuje nad nowym „Suicide Squad”, który ma trafić na rynek w 2021 roku.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że filmy będą teraz wyłącznie jednym z elementów, które będą miały przykuć do ekranów widzów z całego świata. Disney inwestuje ogromne pieniądze w seriale i w odcinkowych opowieściach poznamy losy znanych postaci – już teraz powstaje serial pokazujący historię Lokiego.

Warto przeczytać:

Tagi: disney Marvel Marvel Cinematic Universe