Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2019 08:40
Kapitan Marvel w Disney+
4711V

Disney+ w szczegółach. Data premiery, cena i produkcje – Kapitan Marvel i The Simpsons na start!

Disney zdradził wszystkie szczegóły dotyczące premiery prawdopodobnie największej konkurencji dla Netflixa. Disney+ zadebiutuje w listopadzie i od premiery pozwoli widzom zapoznać się ze wszystkimi sezonami Simpsonów oraz czterema filmami z Marvela – w tym Kapitan Marvel!

Disney+ - data premiera i jaka cena?

Disney dzisiaj potwierdził najważniejsze szczegóły dotyczące usługi Disney+. Subskrybenci ze Stanów Zjednoczonych (aktualnie potwierdzony kraj) otrzymają dostęp do usługi 12 listopada. Cały katalog produkcji będzie dostępny za 7 dolarów na miesiąc (około 26,6 zł) lub 70 dolarów na rok (około 266 zł).

Disney+ - jak wygląda aplikacja i jakie otrzymamy funkcje?

Disney stawia na bardzo prostą aplikację, która w zasadzie przypomina propozycję największej konkurencji – Netflixa. Firma zaproponuje duże okienka, dzięki którym z łatwością będziemy przeglądać materiały. Otrzymamy możliwość oznaczania gwiazdką produkcji do zobaczenia, bez problemu skorzystamy z wyszukiwarki, czy też będziemy kontynuować oglądanie interesujących nas filmów oraz seriali. W aplikacji pojawią się także zakładki – Disney, Pixar, Marvel, Star Wars oraz National Geographic.

Aplikacja pozwoli pobierać materiały na dysk i Disney+ będzie dostępny na smartfonach, komputerach, smart TV oraz konsolach – na liście pojawia się PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Disney+ - jakie plany?

Disney+ zostanie uruchomione z ogromnym zestawem ciekawych produkcji, ale jednocześnie w pierwszym roku ukaże się ponad 25 oryginalnych seriali, 10 oryginalnych filmów oraz ponad 100 już wcześniej wydanych produkcji. Disney zamierza rozszerzać wszystkie najciekawsze światy i z tego powodu zobaczymy produkcje telewizyjne oraz kinowe z między innymi uniwersum Gwiezdnych wojen oraz Marvela. Należy zaznaczyć, że Disney zaoferuje także produkcje FOX-a.  

W pierwszym roku Disney+ otrzyma kolekcję zawierającą ponad 7500 odcinków seriali oraz 500 filmów. 

Disney+ - jakie produkcje na start?

Nie otrzymaliśmy jeszcze pełnego zestawienia, jednak już teraz potwierdzono kilka bardzo głośnych produkcji:

Disney+ i Star Wars - jakie produkcje oryginalne?

Disney już wcześniej zapowiedział trzy produkcje, które zostały teraz potwierdzone – to oczywiście nie koniec rozwijania świata Gwiezdnych wojen. Widzowie na pewno mogą liczyć na nowy sezon serialu animowanego „Gwiezdne wojny: Wojny Klonów” - produkcja powróci po latach i postara się rozwinąć wiele wcześniej otwartych wątków.

Interesująco na pewno zapowiada się serial „The Mandalorian” (Jon Favreau), który pozwoli widzom poznać zupełnie nowego bohatera. Disney opracowuje także serial przedstawiający wydarzenia przed „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Głównym bohaterem został Mo (Diego Luna).

Disney+ i Marvel - jakie produkcje oryginalne?

Fani Marvela nie będą mogli przejść obojętnie obok Disney+. Już teraz potwierdzono serial „Loki”, który pozwoli lepiej poznać tytułowego bohatera – w głównej roli zobaczymy oczywiście Toma Hiddlestona.

Disney opracowuje także serial „The Falcon and The Winter Soldier” i także w tym wypadku w bohaterów wcielą się aktorzy znani z dużego ekranu - Anthony Mackie i Sebastian Stan. Co ciekawe, wcześniej nie słyszeliśmy o „WandaVision”, a jest to serial przedstawiający losy Scarlett Witch (Wanda Maximoff) i Visiona!

Świetnie także zapowiada się animowany projekt zatytułowany „Marvel’s What If…?” - w tym wypadku widzowie mogą liczyć na przedstawienie historii z serii „co by było gdyby”.

W 2019 roku w Disney+ zadebiutuje "Avengers: Koniec gry".

Disney Plus

Disney+ - na jakie produkcje możemy jeszcze liczyć?

Przekaz Disenay jest jasny – firma chce skupić się na swojej usłudze VOD, która systematycznie będzie otrzymywać nowe produkcje. Już teraz zapowiedziano projekty od różnych zespołów:

Walt Disney Animation Studios:

  • „Into the Unknown: Making Frozen 2” – seria dokumentalna prezentująca proces powstawania oczekiwanej animacji

Pixar Animation Studios:

  • „Toy Story” - projekt w świecie ulubionych zabawek
  • „Forky Asks a Question” – animacja w odcinkach
  • „Lamp Life” – krótkometrażowy film

National Geographic:

  • „The World According to Jeff Goldblum” – serial dokumentalny prezentujący znane wydarzenia z nowej strony 
  • „Magic of the Animal Kingdom” – seria dokumentalny prezentujący ekspertów od opieki nad zwierzętami i weterynarzami z Disney’s Animal Kingdom and Epcot’s SeaBase;

Disney Television Animation:

  • „The Phineas and Ferb” - film animowany (aktualnie bez tytułu) 

Disney+ - a co z Polską?

Na trwającym trzy godziny wydarzeniu Disney skupił się wyłącznie na rynku amerykańskim. Firma nie potwierdziła uruchomienia usługi w Europie, jednak możemy mieć pewność, że to wyłącznie kwestia czasu – warto zaznaczyć, że korporacja oferuje także polską witrynę DisneyPlus, na której Polacy mogą zapisać się do newslettera.

Tagi: cena data premiery Disney Disney Plus disney+