SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2019 11:48
RAGE 2
897V

RAGE 2 ucieka od RAGE. Twórcy wyciągnęli lekcje po pierwszej odsłonie

id Software nie ukrywa problemów pierwszego Rage. To właśnie z tego powodu firma nie postawiła na bezpośrednią kontynuację, ponieważ zdecydowanie łatwiej (i pewnie przyjemniej) jest wprowadzić graczy w nowy świat.

Rage trafiło na rynek w 2011 roku. Gra zebrała oceny na poziomie 79-81%, ale deweloperzy pamiętają problemy pierwowzoru. Firma właśnie z tego powodu postanowiła skorzystać z pomocy drugiego studia.

RAGE 2 w złocie. Wydawca ujawnia jakość rozgrywki na konsolach i PC

RAGE 2 stawia na współpracę

id Software nie bez powodu rozwija Rage 2 z dodatkowym zespołem. Tim Willits – reżyser gry – podczas rozmowy z dziennikarzem DualShockera nie ukrywał, że najważniejszą lekcją wyciągniętą z pierwszego Rage jest: nie tworzyć tytułów w otwartym świecie bez odpowiedniej technologii.

To właśnie w tym miejscu cierpiał Rage, ponieważ deweloperzy nie posiadali odpowiednich narzędzi, więc nie mogli odpowiednio rozbudować świata, a jednocześnie pojawiały się problemy techniczne.

Teraz Rage 2 śmiga na Apex Engine od Avalanche Studios, ponieważ id Software mogło bez problemu wdrożyć na ten silnik swój system strzelania, poczucia broni oraz bohatera, a jednocześnie ekipa odpowiedzialna za markę Just Cause mogła zadbać o wielki i zróżnicowany świat.

RAGE 2? Bez znajomości pierwowzoru

Willits podkreślił, że wydarzenia z Rage 2 odbywają się 30 lat po akcji z Rage i gracze nie mają przejmować się poprzednią opowieścią. To zupełnie nowy początek:

„RAGE 2 odbywa się 30 lat po wydarzeniach z RAGE. Jeśli nie grałeś w RAGE, to nie przejmuj się tym. Ogarnęliśmy całą historię. Naprawdę chcieliśmy oddzielić RAGE 2 od RAGE, zarónow pod względem rozgrywki jak i historii.”

W nowym tytule wcielimy się w zupełnie nowego bohatera i to też nie jest przypadek. Autorzy w ten sposób wprowadzą graczy w cały świat.

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.dualshockers.com/rage-2-interview/

Tagi: Bethesda id Software / Avalanche Studios Rage 2