Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2019 21:45
Bayonetta 3
1129V

PlatinumGames rozwija jednocześnie przynajmniej 8 gier

Bayonetta 3 to tylko jedna z kilku produkcji rozwijanych przez PlatinumGames. Studio pracuje nawet nad czymś zupełnie nowym i chce zapewnić graczom wiele ciekawych atrakcji. Poznajcie plany utalentowanych Japończyków.

PlatinumGames nie może skupić się wyłącznie na jednym projekcie. Twórcy podjęli się przygotowania kilku dużych gier, a ponadto zespół stara się wprowadzić na rynek mniejsze pozycje. To bardzo intensywny czas dla studia.

PlatinumGames publikuje nowe informacje i screeny z Astral Chain

Sporo zmieniło się w ostatnich latach w PlatinumGames. Deweloperzy postawili na swobodę twórczą dla poszczególnych zespołów i przykładowo Bayonetta 3 jest już rozwijana w nowym modelu. Niestety, nadal nie wiemy, kiedy możemy oczekiwać przygody – jak wiadomo Nintendo nie precyzuje daty premiery, a w ostatnim raporcie firmy obok nazwy gry pojawiło się znaczące „TBA”.

PlatinumGames stawia także na nowe IP. Firma rozwija produkcję „inną niż cokolwiek innego” i jest to „coś, co nigdy wcześniej nie zostało przygotowane”. Atsushi Inaba – szef PG – wspomniał, że nawet w jego zespole przepełnionym doświadczonymi weteranami branży, nikt nie miał okazji rozwijać czegoś takiego.

Studio ciągnie kilka srok za ogon, rozwija gry dla zewnętrznych korporacji, a jednocześnie pracuje nad kilkoma „niezależnymi produkcjami”. Według dostępnych informacji studio szykuje:

  • Bayonetta 3
  • Astral Chain
  • Babylon's Fall
  • World Of Demons
  • Lost Order
  • "Coś zupełnie nowego"
  • Niezależne gry(przynajmniej dwie)

Co warto przeczytać?

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/platinum-says-secret-project-is-unlike-anything-done-before/

Tagi: Astral Chain Bayonetta Bayonetta 3 PlatinumGames