SKLEP
Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 19.02.2019 13:35
PlatinumGames publikuje nowe informacje i screeny z Astral Chain
808V

PlatinumGames publikuje nowe informacje i screeny z Astral Chain

Studio PlatinumGames zaktualizowało oficjalną stronę zapowiedzianego w zeszłym tygodniu Astral Chain, udostępniając kilka dodatkowych informacji i screenów na temat gry.

Astral Chain to najnowsza produkcja studia PlatinumGames przygotowywana wespół z Nintendo. Jej reżyserem jest Takahisa Taura (główny projektant NieR: Automata), producentem Hideki Kamiya (mający na koncie szereg uznanych gier), zaś za projekt postaci odpowiada Masakazu Katsura (ZETMAN, Video Girl Ai).

Studio zaktualizowało wczoraj swoją stronę internetową, na której udostępniło kilka dodatkowych informacji o grze i screenów (możecie je obejrzeć w galerii poniżej).

Akcja Astral Chain rozgrywa się w futurystycznym, wielokulturowym i dobrze prosperującym mieście o nazwie Ark. Pewnego dnia pojawiają się jednak przejścia między wymiarami, przez które do miasta przedostają się niebezpieczne stworzenia nie tylko atakujące ludzi, ale i zatruwające środowisko. By sobie z nimi radzić, do życia zostaje powołany specjalny oddział policji - Neuron. Trafiamy do niego jako żółtodziób, kobieta lub mężczyzna (postać wybieramy sami; ta druga staje się wówczas naszym partnerem).

Najważniejszy jest jednak Legion, specjalna broń obdarzona samoświadomością stworzona do zwalczania zagrożenia z innego wymiaru. Towarzyszy nam on (/a) stale w trakcie zmagań. Możemy z nim koordynować ataki, zająć się zwalczaniem różnych nieprzyjaciół lub współpracować podczas śledztw (sugeruje to, że rozgrywka nie będzie się sprowadzać tylko do rozwałki). Legion będzie mógł również zmieniać swoją formę - tych ma być wiele.

Astral Chain oferować ma też multiplayer dla dwóch osób, jednak Platinum nie podało jeszcze, jak konkretnie będzie on działać.

Premiera odbędzie się 30 sierpnia. Gra ukaże się tylko na Nintendo Switch.

Tagi: nintendo switch platinumgames