SKLEP
Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 14.02.2019 15:15
Dyrektor PlatinumGames: Chciałbym przywrócić światu The Wonderful 101
483V

Dyrektor PlatinumGames: Chciałbym przywrócić światu The Wonderful 101

W pierwowzór z Wii U, jak mówi dyrektor PlatinumGames Atsushi Inaba, zagrało tylko trzynaście osób.

Wypowiedź Atsushiego Inaby przytacza najnowszy numer tygodnika Famitsu, który uciął sobie szczerą pogawędkę z Hajime Tabatą, reżyserem Final Fantasy XV, który po odejściu ze Square Enix założył niedawno niezależne studio JP Games.

Astral Chain na Switcha to owoc współpracy Platinum Games i Nintendo

Tematami rozmowy była między innymi przeszłość i przyszłość. Inaba wyraził np. opinię, że w branży jest coraz mniej wolności. Gdy natomiast został zapytany o plany na ten rok, odpowiedział:

Chciałbym przywrócić światu The Wonderful 101. Grę, o której Hideki Kamiya powiedział, że grało w nią tylko trzynaście osób. Chciałbym ją wydać po cichu na Nintendo Switch [śmiech].

The Wonderful 101 ukazało się w 2013 roku na Wii U. Była to oryginalna gra akcji (inspirowana nieco Pikminami), w której kontrolowaliśmy grupę stu superbohaterów. Tytuł sprzedał się jednak bardzo słabo, na co niewątpliwie wpływ miała sytuacja poprzedniej konsoli Nintendo.

PlatinumGames tworzy obecnie dwie gry z myślą o Switchu - Bayonettę 3 oraz zapowiedziane wczoraj Astral Chain.

Źródło: https://www.siliconera.com/2019/02/13/platinum-games-ceo-chats-with-hajime-tabata-wants-to-bring-the-wonderful-101-to-switch/

Tagi: Nintendo Platinum Games The Wonderful 101