Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.02.2019 10:18
Astral Chain na Switcha to owoc współpracy Platinum Games i Nintendo
1441V

Astral Chain na Switcha to owoc współpracy Platinum Games i Nintendo

Astral Chain to jedno z zaskoczeń wczorajszego Directa. Nintendo postanowiło zacieśnić współpracę z PlatinumGames i zapowiedziało zupełnie nową grę.

O tym, że Nintendo może tworzyć coś z PlatinumGames mówiono od pewnego czasu. Poza Bayonettą 3, na którą nadal czekamy, PG postanowiło stworzyć na Switcha także Astral Chain nową grę akcji, która stylistyką przypomina trochę God Eatera.

Fire Emblem: Three Houses - premiera gry w lipcu. Będzie kolekcjonerka

Astral Chain wrzuci nas w skórę adepta policyjnej jednostki uderzeniowej, która walczyć będzie z najeźdźcami z kosmosu. Jako miejsce akcji wybrano Arkę, multikulturowe miasto w którym wszyscy żyli spokojnie do czasu pojawienia się portali międzywymiarowych.

Na samym początku gry wybierzemy płeć naszego bohatera i wyruszymy walczyć z najeźdźcą. Towarzyszyć będzie nam policyjny pies - Legion, który nie będzie biernym obserwatorem. Legion aktywnie wspomoże nas w walce, przedłużając m.in. kombinacje ciosów.

Projekt nadzoruje Hideki Kamiya, za koncept odpowiedzialny jest Takahisa Taura, a za design w grze odpowiada Masakazu Katsura, twórca Zetmana i Video Girl Ai. Premiera gry 30 sierpnia tego roku.

Tagi: Astral Chain galeria Nintendo Nintendo Switch PlatinumGames wideo

Nie przegap