Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2019 19:28
Epic Games Store rekordy i wyniki sprzedaży
811V

Epic Games Store chwali się rekordami. Twórcy zapowiadają opóźnienie

Epic Games nie może narzekać na brak zainteresowania. Twórcy Fortnite rozwijają swój sklep i właśnie otrzymaliśmy ciekawe informacje dotyczące sprzedaży gier. Firma jednocześnie zapowiedziała opóźnienie wprowadzania nowych funkcji.

Epic Games chętnie przejmuje kolejne produkcje na wyłączność, ale deweloperzy nie mogą specjalnie narzekać, ponieważ otrzymują od wydawcy dodatkowe pieniądze, a jednocześnie ich gry są kupowane przez wielu graczy.

Epic zrezygnuje z kupowania gier na wyłączność, jeśli Steam obniży prowizję

Kwiecień to rekordowy miesiąc w Epic Games Store. Świetny wyniki zaliczyły ekskluzywne tytuły wrzucone do sklepu twórców Fortnite – World War Z, Satisfactory, Metro: Exodus oraz Anno 1800... Choć niestety nie otrzymaliśmy konkretnych liczb z każdej pozycji:

„Gra World War Z od Saber Interactive została sprzedana w sklepie Epic Games w ilości ponad 320 000 kopii, z czego 250 000 rozeszło się w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Niecały miesiąc temu we wczesnym dostępie ukazała się gra Satisfactory. Wczesne prognozy jej popularności były odrobinę niedoszacowane: to była najlepsza premiera PC dla studia Coffee Stain! Gry Anno 1800 oraz Metro: Exodus od 4A Games miały najlepsze premiery na PC w całej historii swoich serii. ”

Epic Games potwierdziło także małe opóźnienie – firma postanowiła ostatnie tygodnie spędzić na wspieraniu serwerów, więc nowe opcje będą dostępne w następnym miesiącu. W sumie nie jest to zła wiadomość, ponieważ przynajmniej gracze mogli w spokoju cieszyć się kupionymi tytułami.

„Chcielibyśmy również poinformować o pewnych opóźnieniach. Miesiąc temu opublikowaliśmy plany rozwoju sklepu Epic Games, aby poinformować o nadchodzących zmianach. Przesunęliśmy kwietniowe zmiany na maj i czerwiec, ponieważ musieliśmy skupić się na wspieraniu usług online wymaganych przy premierach nowych gier. Już wkrótce przedstawimy Wam nowe informacje, dlatego pamiętajcie o sprawdzaniu sekcji „Recently Shipped” na naszej tablicy Trello, aby zawsze być na bieżąco.”

Pewną ciekawostką są darmowe gry. Epic Games zachęca graczy do Epic Games Store za pomocą bezpłatnych produkcji i aktualnie firma odnotowała ponad 25 mln instalacji...

„Od chwili uruchomienia sklep Epic Games co każde dwa tygodnie oferował nową, bezpłatną grę, co do tej pory zaowocowało ponad 25 milionami bezpłatnych instalacji. Chylimy czoła przed takim wielkim odzewem i będziemy dalej wspierać twórców oraz wydawców w publikowaniu wspaniałych gier za darmo przez cały 2019 rok.”

Co warto przeczytać?

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Epic Games epic games store pc

Nie przegap