Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2019 11:16
World War Z zombie
816V

World War Z ze świetną sprzedażą. Wyłączność dla Epic Games nie jest problemem

World War Z to kolejna produkcja, która pomimo czasowej ekskluzywności dla Epic Game Store, odnotowuje bardzo dobry wynik. Wydawca pochwalił się pierwszym rezultatem, który wygląda bardzo imponująco.

Najnowsza gra Sabre Interactive nie rozkochała w sobie każdego dziennikarza. World War Z może pochwalić się średnią ocen na poziomie 66-74%, ale nawet w tej sytuacji deweloperzy oraz wydawca nie mogą specjalnie narzekać.

Ranking sprzedaży gier w UK. Zaskakujące pierwsze miejsce

World War Z zostało ciepło przyjęte przez Brytyjczyków, ale możemy sądzić, że nawet mieszkańcy Stanów Zjednoczonych oraz pozostałych krajów Europy chętnie walczą z biegającymi truposzami. Gra w zaledwie tydzień od premiery odnotowała pierwszy milion.

Matthew Karch – dyrektor generalny Saber Interactive – podkreślił, że jednocześnie po serwerach biegało 70 000 osób. To naprawdę świetny wynik:

"Na wszystkich platformach jednocześnie grało 70 000 osób, a dystrybucja była bardzo podobna między komputerami PC (sklep z grami Epic Games Store), PS4 i Xbox.”

CEO podkreślił pewną ciekawostkę – wyniki z Epic Store są tak dobre, że rezultat ze Stanów Zjednoczonych to zaledwie jedna czwarta całej sprzedaży... Sytuacja ta pokazuje jedno – gracze narzekają a i tak decydują się kupować nowe gry w sklepie Epic Games.

Co warto zobaczyć?

Źródło: https://gamingbolt.com/world-war-z-has-sold-over-1-million-copies-within-a-week

Tagi: Mad Dog Games Saber Interactive World War Z

Nie przegap