Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2019 18:03
Krew Boga średniowiecze polska produkcja
1463V

Krew Boga prezentuje wczesne średniowiecze. Zwiastun polskiej produkcji

Bartosz Konopka postanowił tym razem zabrać widzów do wczesnego średniowiecza. W „Krew Boga” widzowie zawędrują na ostatnią pogańską wyspę i poznają rycerza Willibrorda.

Bartosz Konopka to twórca nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” i nagradzanego „Lęku wysokości”. Reżyser postanowił teraz zaoferować widzom spory powiew świeżości, bo choć „Krew Boga” został umiejscowiony w czasach dawnych, to jednak zaoferuje współczesną refleksję na temat wiary i kościoła oraz przemocy i tolerancji.

Gra o Tron 8 – recenzja 3 odcinka. Długa noc...

„Krew Boga” przedstawi losy doświadczonego rycerza Willibrorda, który wraz z Bezimiennym stara się odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak bohaterowie mogą liczyć na zaskakującego pomocnika.

„Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie „starej wiary” Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…”

W rolach głównych w filmie występują: Krzysztof Pieczyński („Belfer”, „Ziarno prawdy”, „Jack Strong”), Karol Bernacki („Amok”), Jacek Koman („Moulin Rouge!”, „Son of a Gun”, „Ziarno prawdy”), aktorka Teatru Narodowego w Warszawie Wiktoria Gorodeckaja, znani w Europie belgijscy aktorzy Jan Bijvoet („Peaky Blinders”, „In Darkness”) i Jeroen Perceval („Głowa byka”, „The Day”) oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów – Francuz Olivier de Sagazan.

Nominowaną do Złotych Lwów „Krew Boga” doceniono podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za zdjęcia Jacka Podgórskiego. Obraz znalazł się też w programie 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie.

Co warto zobaczyć? 

Tagi: film krew boga trailer zwiastun