Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2019 11:24
Yakuza SEGA
530V

SEGA skupia się na własnych IP dla wielu platform we wszystkich regionach

SEGA to kolejna korporacja, która zaprezentowała wyniki finansowe za ubiegły rok finansowy. Firma oficjalnie chce się skupić na własnych produkcjach i zaoferuje graczom gry na różnych platformach.

Włodarze Segi nie mogą mówić o wielkim optymizmie. Korporacja odnotowała dobre wyniki w segmencie rozgrywkowym, ponieważ gry przygotowywane przez Japończyków cieszyły się większą popularnością względem poprzedniego roku, ale i tak firma liczyła na znacznie lepsze rezultaty.

Raport Sony

SEGA podkreśla, że choć wrzuciła na rynek sporo nowych gier, to jednak pozycje nie osiągnęły oczekiwanych ocen, a jednocześnie nie zostały docenione przez graczy. To właśnie z tego powodu wyniki operacyjne korporacji są niższe niż pierwotnie oczekiwano.

Sytuacja wygląda kiepsko dla Japończyków, ale problemy mogły zmienić plany firmy, która chce teraz przygotowywać znacznie więcej gier na różne sprzęty. SEGA planuje „wzmocnienie rozwoju własnych IP dla wielu platform” i w tym wypadku mówimy o skupieniu się na globalnym rynku – szefowie nie patrzą już tylko w stronę Japonii.

Na efekty musimy oczywiście zaczekać, ale najwidoczniej już na przyszłej generacji mogą pojawić się nowe produkcje od Segi, które nie będą kojarzone głównie z konsolami Sony.

Warto spojrzeć:

SEGA skupia się na własnych IP dla wielu platform we wszystkich regionach  1

SEGA skupia się na własnych IP dla wielu platform we wszystkich regionach  2

Źródło: https://twinfinite.net/2019/04/sega-financials-fy-2018/

Tagi: Sega sprzedaż wyniki sprzedaży