SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2019 19:49
powrót Wiedźmina w 2021
4125V

Wiedźmin powróci w 2021 roku? CD Projekt RED nadal szykuje dużego RPG-a

CD Projekt RED ma bardzo ambitny plan i do 2021 roku zamierza wydać dwie, duże gry z gatunku RPG. Co ciekawe, w swoim czasie studio podkreśliło, że zamierza skupić się wyłącznie na dwóch markach – Wiedźminie oraz Cyberpunku.

Nadal nie znamy ostatecznej daty premiery Cyberpunk 2077, ale możemy mieć pewność, że deweloperzy nie marnują czasu i dopracowują kolejne elementy produkcji. Możemy nawet przypuszczać, że część zespołu z CD Projekt RED od pewnego czasu pracuje już nad kolejnym tytułem.

CD Projekt RED planuje jeszcze jedną grę RPG poza Cyberpunk 2077

W 2016 roku informowaliśmy o ciekawych planach – CD Projekt RED potwierdził wtedy rozwój dwóch gier RPG, które mają trafić na rynek do 2021 roku. Plany nie zostały zmienione i studio nadal chce zapewnić dwie produkcje AAA:

„Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów.”

Powyższą wiadomość opublikowała Donata Popławska, która na forum CD Projektu zajmuje się kontaktem ze społecznością i odpowiada na pytania. Firma nie zmieniła strategii zaprezentowanej w 2016 roku, więc warto przypomnieć słowa Adama Kicińskiego – szef firmy podkreślił, że choć nie możemy liczyć na Wiedźmina 4, to CDP chce oprzeć swoją działalność na dwóch IP:

„Pierwsze trzy „Wiedźminy" były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry „Wiedźmin 4". Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. „Wiedźmin" jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.”

Teraz pozostaje tylko czekać na szczegóły... Choć w kolejnych miesiącach CD Projekt RED na pewno skupi się wyłącznie na promocji Cyberpunk 2077, jednak może mniejszy zespół rozpoczął już prace nad spin-offem, który przedstawi przykładowo losy Ciri?

Kamil, dzięki za link!

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/forums/topic/lista-pytan-do-zarzadu/page/68/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED wiedźmin