Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2019 18:15
XIII gra
1685V

XIII powraca! Zwiastun pokazuje remake

Pamiętacie „Trzynastkę”? Właśnie otrzymaliśmy zapowiedź odświeżonej wersji produkcji. Gra zmierza na cztery platformy i premiera nowej wersji odbędzie się już w listopadzie. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

XIII trafiło w 2003 roku na PlayStation 2, Xboksa, GameCube'a oraz komputery osobiste. Gra była przygotowana i wydana przez Ubisoft. Studio najwidoczniej nie chciało rozwijać marki, ponieważ za nową cześć odpowiada Playmagic – wydawcą została firma Microids.

Cena PlayStation 5 (PS5) będzie podobno atrakcyjna

XIII to shooter upiększony cel-shadingiem, który zapraszał graczy w świat znanej i cenionej serii komiksów. Za scenariusz obrazkowych opowieści odpowiadał Jean Van Hamme – współtwórca popularnego na polskim rynku Thorgala.

Dzisiaj możemy potwierdzić powrót „Trzynastki”. Pozycja pozwoli zainteresowanym poznać wszystkie poziomy z oryginału, a zadaniem deweloperów jest przedstawienie fantastycznej historii nowemu pokoleniu.

„Pomysł na ten remake zrodził się naturalnie, ponieważ uznaliśmy, że w dzisiejszych czasach brakuje tego typu unikalnych historii napędzanych przez pierwszoosobowe strzelanie. Naszym celem jest dostarczenie tej fascynującej opowieści nowemu pokoleniu z najlepszą możliwą grafiką oraz animacją.”

XIII trafi na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch i PC już 13 listopada.

Warto przeczytać:

 

[Aktualizacja #1]

  • Wydawca potwierdził nowe platformy

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2019/04/18/cel-shaded-shooter-xiii-returns-with-a-ps4-remake-out-13th-november/#sf211252395

Tagi: Microids PlayMagic xiii