XIII

XIII

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS2 7.5
XBOX 8.0
GC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
24.11.2003
Europa:
28.11.2003
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
24.11.2003
Europa:
28.11.2003

XIII - opis gry

XIII to strzelanina FPP, która ukazała się na rynku w 2003 roku na PC, PlayStation 2, Xboksie i GameCube'ie. Gra jest luźną adaptacją belgijskiego komiksu z 1984 roku pod tym samym tytułem, do którego odnosi się w warstwie fabularnej i wizualnej (cel-shading).

Fabuła rozpoczyna się mocnym uderzeniem - zamordowany zostaje prezydent Stanów Zjednoczonych, William Sheridan. Bohaterem jest Jason Fly (głosu użyczył my David Duchovny), który budzi się na plaży Brighton Beach w Brooklynie, uratowany przez ratownika. Protagonista z wytatuowaną rzymską cyfrą XIII cierpi na amnezję, przy sobie mając zaledwie klucz do skrzynki depozytowej. Wydarzenia zaczynają nabierać pędu, gdy Fly orientuje się, iż chcą pojmać go zarówno dowodzeni przez niejakiego The Mongoose zabójcy, jak i oskarżające go o zabójstwo prezydenta USA FBI. Przedstawiona w grze historia rozbita została na trzynaście rozdziałów, w których skład wchodzą pięćdziesiąt cztery misje.

W kwestii rozgrywki XIII jest strzelaniną z perspektywy pierwszej osoby z elementami stealth. Do naszej dyspozycji twórcy oddali 16 typów uzbrojenia - od Uzi, przez siekające przeciwników M60, aż po bazookę. Dodatkowo w odwiedzanych lokacjach znaleźć możemy sprzęt ochronny w postaci kevlarowych kamizelek i hełmów, które wydatnie zwiększa odporność Fly'a na pociski. Oprócz bezpośredniej konfrontacji przy użyciu broni palnej, istnieje możliwość załatwienia części oponentów po cichu, do czego przydają się choćby noże. Ciekawym patentem jest branie żywych tarcz w postaci lekko nadgryzionych przeciwników.

Multiplayer oferuje rozgrywkę w trybach takich jak Team Deathmatch, Deathmatch, Capture the Flag, Sabotage (ekskluzywny dla Xboksa), The Hunt (ekskluzywny dla PlayStation 2 i GameCube'a) oraz Power-Up (ekskluzywny dla PlayStation 2). Wersja na konsolę Nintendo nie posiada sieciowego trybu rozgrywki, pozwalając jedynie na lokalną zabawę z innymi graczami lub botami.

Wideo - XIII

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper