SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2019 20:38
Google Stadia LOGO
4204V

Google Stadia nie dla każdego. Google potwierdziło wymagane połączenie do rozgrywki

Google Stadia rozgrzewa graczy z całego świata, jednak nie wszyscy będą mogli zakosztować w streamingowej usłudze. Google w końcu oficjalnie ujawniło, jakie połączenie będzie niezbędne do rozgrywki w 1080p i 4K.

Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera Google Stadia. Usługa prawdopodobnie nie trafi w dniu premiery do Polski, jednak nawet w takiej sytuacji wielu naszych czytelników może interesować temat wymaganego łącza do satysfakcjonującej rozgrywki.

Szczegóły Google Stadia

W tej sprawie wypowiedział się Phil Harrison, szef Google Stadia, który zaznaczył – firma zaleca łączę 25 megabitów na sekundę do zabawy w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Sytuacja oczywiście zmieni się w przypadku zmagań w 4K, ponieważ w tej sytuacji niezbędne będzie posiadanie łącza o przepustowości 30Mb/s.

„Chcąc uzyskać 1080p i 60 klatek na sekundę potrzeba około 25 megabitów na sekundę. W rzeczywistości używamy mniej, ale taki właśnie wyznaczyliśmy nasz zalecany limit.”

Harrison podkreśla, że jego firma zajęła się wprowadzeniem wielu innowacji technologicznych, dzięki którym 4K jest możliwe już na 30 megabitach. Oczywiście usługę włączymy za pomocą gorszego połączenia, ale w tej sytuacji otrzymamy gorszą jakość obrazu.

Na dodatkowe szczegóły dotyczące jakości rozgrywki musimy wciąż zaczekać, jednak już dzisiaj możecie spojrzeć na gameplay z DOOM Eternal. To oczywiście dopiero początek, ponieważ Google ma następnych miesiącach systematycznie pokazywać gry odpalony na streamingowej usłudze.

Źródło: google-stadia-nie-dla-kazdego-google-potwierdzilo-wymagane-polaczenie-do-rozgrywki-

Tagi: google google stadia streaming