Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2019 20:46
Ray Tracing PlayStation 5
3474V

PlayStation 5 może otrzymać wsparcie ray tracingu

Śledzenie promieni w czasie rzeczywistym może trafić do najnowszej konsoli Sony. Firma poszukuje głównego inżyniera, który zna temat ray tracingu, więc w Sieci nie brakuje opinii dotyczących wsparcia tej technologii w PlayStation 5.

Nie milkną plotki dotyczące PlayStation 5. Nadal nie znamy daty prezentacji urządzenia, jednak możemy mieć pewność, że Sony nie traci czasu i przygotowuje nową konsolę. Według plotek sprzęt powinien trafić na rynek pod koniec 2020 roku.

Jak Wiedźmin przejął kontrolę nad światem? Sony ponownie chwali grę CD Projekt RED

Sporą ciekawostkę dostrzegli dziennikarze Overclock3d – Sony poszukuje głównego inżyniera grafiki, który będzie pracował w londyńskim oddziale badawczo-rozwojowym PlayStation. Specjalista zajmie się kierowaniem zespołem, jednak w ogłoszeniu o pracę znalazła się bardzo ważna informacja – pracownik powinien dobrze orientować się w temacie „nowoczesnych technologii GI/ray tracingu”, więc możemy mieć pewność, że Sony jest bardzo zainteresowane śledzeniem promieni.

Nie możemy tutaj mówić o przypadku, bo jak wiadomo ray tracing jest bardzo gorącym tematem wśród gier nowej generacji. NVIDIA oferuje tę technikę w swoich nowych kartach graficznych, a według ostatnich plotek również Microsoft bardzo śmiało przygląda się tej propozycji – Amerykanie już pod koniec miesiąca mają przedstawić prezentację na ten temat.

Warto zaznaczyć, że Sony już wcześniej pokazało swoje zainteresowanie ray tracingiem – na jednej z prezentacji Gran Turismo zaimplementowano tę technologię. Była to oczywiście wyłącznie pokazówka, jednak już wtedy pojawiły się sygnały, które pozwoliły sądzić, że Japończycy nie będą patrzeć obojętnie na ray tracing.

Mały pokaz ray tracingu zobaczycie poniżej:

Źródło: https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/playstation_is_looking_for_graphics_engineers_with_ray_tracing_experience/1

Tagi: playstation PlayStation 5 ray tracing Sony