Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2019 13:08
Resident Evil 2 2019 sprzedaż
2755V

Resident Evil 2 osiągnęło kolejny kamień milowy. Resident Evil 3 Remake powinien powstać

Capcom oficjalnie potwierdził, że przygotowanie Resident Evil 3 Remake jest uzależnione od zainteresowania Resident Evil 2, a ostatni horror osiągnął kolejny kamień milowy. Twórcy świętują i zajadają się smakołykami.

Producent Resident Evil 2 tuż po premierze odpicowanego horroru nie ukrywał, że Capcom rozważa przygotowanie Resident Evil 3 Remake, ale wszystko zależne jest w tym wypadku od „entuzjazmu fanów”. Nie jest raczej wielką niespodzianką, że firma liczy w tym wypadku na dobry rezultat odnowionej gry.

Resident Evil z kapitalnymi wynikami. Capcom zdradził rezultat całej serii

Jeśli faktycznie liczba sprzedanych egzemplarzy Resident Evil 2 miała zachęcić twórców do stworzenia Resident Evil 3 Remake, to Japończycy muszą zabierać się za pracę. Capcom potwierdził sprzedaż ponad 4 mln egzemplarzy – gra osiągnęła ten kapitalny rezultat w niecały miesiąc od premiery.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że oryginalny Resident Evil 2 przygotowany w 1998 roku osiągnął 4,96 mln pudełek od debiutu... Wiele na to wskazuje, że nowy RE2 pobije ten wynik w przeciągu następnych kilku tygodni.

Z okazji ujawnienia tego wyniku możemy spojrzeć na ciekawy materiał – deweloperzy zajadają się smacznym jedzeniem oraz rozmawiają o powstaniu gry. Twórcy poruszają temat oceny, zombie, dema, czy też przerywników filmowych – warto zaznaczyć, że jest to luźna dyskusja, ponieważ autorzy nie wiedzieli o kamerach. 

Warto pamiętać, że według jednej z plotek Resident Evil 3 Remake powstaje od kilku miesięcy, a Capcom czeka teraz na dobry moment, by ujawnić horror.

Źródło: Twitter

Tagi: Capcom Resident Evil 2 (2019) wyniki sprzedaży

Nie przegap