Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2019 12:59
Resident Evil sprzedaży
2481V

Resident Evil z kapitalnymi wynikami. Capcom zdradził rezultat całej serii

Capcom szykuje się do podbicia kolejnej platformy, ale już teraz poznaliśmy konkretne wyniki całej serii Resident Evil. Żywe trupy opanowały cały świat, a będzie jeszcze lepiej.

Capcom na początku roku pokazał, jak powinny wyglądać odświeżone przygody klasycznych hitów, a już teraz pojawiają się plotki dotyczące odpicowania kolejnej gry oraz przygotowania pełnoprawnej kontynuacji. Możemy mieć pewność, że seria Resident Evil dopiero się rozkręca.

Resident Evil Remake, Resident Evil 0 i Resident Evil 4 na Switcha z datą premiery

Japończycy ogłosili wczoraj datę premiery trzech Residentów na Nintendo Switcha, a jednocześnie potwierdzili wynik całej serii – gracze nabyli ponad 90 mln egzemplarzy gier z uniwersum Resident Evil. Wynik ten został osiągnięty od 1996 roku.

Jeśli ostatnie plotki dotyczące Resident Evil 3 Remake oraz Resident Evil 8 zostaną potwierdzone, to możemy mieć pewność, że w przeciągu kilku następnych lat padnie bariera 100 mln. To wyjątkowy rezultat, który pokazuje, że Capcom ma w garści obłędne IP, które może być wciąż rozwijane.

Stworzenie takiej marki nie jest łatwe, jednak warto podkreślić, że sporym problemem jest również odpowiednie zadbanie o wykreowany świat. Autorzy nie mogą ciągle opierać się na jednym schemacie i choć Capcom popełnił w tym IP kilka błędów, to ostatnie gry pozwalają ze spokojem patrzeć na losy Resident Evil.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/the-resident-evil-series-has-sold-over-90-million-units

Tagi: capcom Resident Evil tweet wyniki sprzedaży

Nie przegap