Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 13.02.2019 17:50
Powstaną filmy animowane na podstawie Ni no Kuni i Dragon Quest V
585V

Powstaną filmy animowane na podstawie Ni no Kuni i Dragon Quest V

Ostatnie dni przyniosły zapowiedzi dwóch nowych filmów animowanych na podstawie gier video. W sobotę Level-5 zapowiedziało film anime Ni no Kuni, dzisiaj Square Enix poinformowało, że planuje podobne przedsięwzięcie.

Film Ni no Kuni, jak wspomnieliśmy na wstępie, został zapowiedziany w ostatnią sobotę. Do kin (na razie tylko w Japonii) trafi latem tego roku. Będzie to zupełnie nowa historia, która nie ma zbyt wiele wspólnego z grami. Opowie ona o perypetiach Yuu, przykutego do wózka szkolnego prymusa, który wraz ze swoim przyjacielem Haru trafia pewnego dnia do fantastycznego alternatywnego świata.

Film wyreżyseruje Yoshiyuki Momose (były animator Ghibli), za scenariusz odpowiada Akihiro Hino (szef studia Level-5), zaś muzykę napisze ceniony kompozytor Joe Hisaishi. Nie udostępniono żadnych zwiastunów, ale w galerii umieściliśmy dla Was kilka ilustracji.

O projekcie Square Enix, który nosi tytuł Dragon Quest: Your Story wiadomo natomiast tyle, że powstanie na podstawie Dragon Quest: The Hand of the Heavenly Bride, jednej z bardziej cenionych odsłon serii. Ma to być film CG.

Za jego reżyserię i scenariusz odpowiada wielokrotnie nagradzany Takashi Yamazaki, pomogą mu Ryuichi Yagi i Makoto Hanafusa, muzykę skomponuje Kouichi Sugiyama (kompozytor muzyki do gier), a nad całością czuwa Yuji Horii (twórca serii). Japońska premiera odbędzie się 2 sierpnia. Kwadratowi nie udostępnili dotąd żadnych materiałów.

Tagi: dragon quest level-5 ni no kuni Square Enix