Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2019 19:40
STALKER 2 teaser 35
1791V

STALKER 2 z tajemniczym teaserem. Twórcy chcą nam coś powiedzieć

GSC Game World przypomina światu o STALKER 2. Studio może szykować się do pełnej prezentacji gry, ponieważ w Sieci pojawiła się tajemnicza grafika. Fani próbują rozwiązać zagadkę.

GSC Game World potwierdziło prace nad STALKER 2 w maju ubiegłego roku. Gracze liczyli na konkretniejszy materiał lub choćby kilka screenów, jednak autorzy szybko wyjaśnili, że gra wciąż znajduje się we wczesnej fazie powstawania.

STALKER 2 w bardzo wczesnej fazie powstawania. Twórcy szukają wydawcy

Na dobry początek otrzymaliśmy wyłącznie nazwę „S.T.A.L.K.E.R. 2” oraz tajemniczą datę „2.0.2.1.” - mogliśmy przypuszczać, że jest to wstępna data premiery, jednak wiele na to wskazuje, że była to pierwsza część zagadki.

„Co kryje się w 2.0.2.1

Pierwsza część kodu została rozwiązana – jest to 35.

Może pomoże Wam to w przyszłości.”

Tutaj oczywiście rozpoczyna się zabawa... Co znaczy te „35”? Fani dostrzegli, że odejmując 2021 od 1986 (data wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu) otrzymujemy właśnie taką liczbę. Można jednak odnieść wrażenie, że jest to zdecydowanie za łatwa odpowiedź – w końcu już wcześniej fani sugerowali, że STALKER 2 ma trafić na rynek w 2021 roku.

Zdaniem niektórych sympatyków coś ważnego – w domyśle pierwsze materiały z gry – zostaną opublikowane 5 marca. (3.05), ale trudno tak naprawdę powiedzieć. Jedno może w tej sytuacji cieszyć: GSC Game World pracuje nad nowym STALKER-em i autorzy znajdują nawet czas na zabawę ze społecznością.

Pozostając jeszcze w temacie Czarnobyla – dzisiaj The Farm 51 pokazało Chernobylite.

Źródło: Twitter

Tagi: GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. 2 STALKER 2