Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2019 11:00
Chernobylite 1
1483V

Chernobylite oficjalnie. Zwiastun i szczegóły survival horroru od twórców Get Even

The Farm 51 właśnie przedstawiło szczegóły Chernobylite. Produkcja twórców Get Even wygląda świetnie, a pierwsze informacje zwiastują naprawdę ciekawy projekt. Gra zmierza na konsole oraz komputery klasy PC.

Chernobylite to survival horror od gliwickiego The Farm 51. Deweloperzy pracują nad mocną opowieścią, w której miłość, spisek oraz obsesja gracza łączy się w jedną całość. Po długim oczekiwaniu w końcu możemy spojrzeć na zwiastun gry.

Recenzja Get Even

Akcja Chernobylite rozgrywa się 30 lat po katastrofie w Czarnobylu. Stopień skażenia powietrza w Stefie ciągle wzrasta, a niezwykłym produktem ubocznym wybuchu okazuje się tajemnicza substancja zwana czarnobylitem. Okoliczna ludność musi dodatkowo zmierzyć się z najróżniejszymi pogłoskami dotyczącymi dziwnych zjawisk, które mają miejsce na tym terenie – wszystko ma związek z silnym promieniowaniem.

26. kwietnia, godzina 1:23 czasu ukraińskiego. Moment, w którym doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu, a życie 350 000 ludzi zmieniło się na zawsze. Byłeś wtedy młodym, pełnym pasji i jeszcze bardzo naiwnym fizykiem pracującym w elektrowni. Niestety w efekcie wybuchu, jak wielu straciłeś to, co było dla Ciebie najcenniejsze - swoją ukochaną. Minęło 30 lat, a Ty nadal zmagasz się z demonami przeszłości. Aby wreszcie się z nimi uporać, postanawiasz wrócić do miejsca, które obecnie nosi nazwę Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. 

Główny bohater trafia do Strefy, musi zignorować wszystkie ostrzeżenia, ponieważ poszukuje swojej zaginionej dziewczyny. W rezultacie śmiałek będzie zmuszony do rywalizacji z zagrożeniem płynącym ze skażonych terenów, obecnością wrogich żołnierzy strzegących miejscówki oraz nawet niebezpiecznymi stworzeniami czającymi się w ruinach.

Twórcy ponownie powtarzają, że kluczem do sukcesu Chernobylite nie będzie „zmierzenie się z własnymi lękami”, a to czy będziemy potrafili je przetrwać. Gra zapewni swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii, emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, a także unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. Chernobylite ma nieustannie oferować szereg wyzwań.

Naszym najważniejszym zadaniem w Chernobylite będzie przetrwanie:   

Rywalizuj lub zawiązuj sojusze z innymi stalkerami Czarnobylskiej Strefy. Pamiętaj, że życie jest kruche i to Twoje decyzje mają wpływ na los Twoich towarzyszy. A czas zdecydowanie nie jest tu sprzymierzeńcem. Z każdą chwilą Twoje szanse na sukces maleją, kompani umierają, zapasy się wyczerpują, a niespodziewany wojskowy patrol może odkryć Twoją kryjówkę. Zagrożenia nadnaturalnego pochodzenia igrają z Twoją świadomością, przyjmując różne formy i sprawiając, że jest Ci coraz trudniej odróżnić prawdę od ułudy. Każdy nowy dzień, to nowe wyzwanie stojące na przeszkodzie do odkrycia prawdy. Nie spiesz się jednak i ostrożnie planuj swój każdy następny krok. Bo tylko tak będziesz w stanie przeżyć.

Twórcy pozwolą nam decydować o własnym losie i między innymi kreować bronie: 

Twórz broń i ulepszaj elementy swojego wyposażenia, aby skutecznie stawić czoła oddziałom militarnym, a także nieznanymi Ci dotąd, nadnaturalnym zagrożeniom. Korzystaj z zaawansowanych narzędzi, które pomogą Ci się poruszać po ponurym i zanieczyszczonym środowisku. Pozostań poza zasięgiem patroli i zbierz informacje, które pozwolą Ci rozwikłać zagadkę z przeszłości.

To Twoje decyzje kształtują otoczenie wokół i to od Ciebie zależy czy będziesz miał odwagę stawić czoła prawdzie, czy też uznasz, że pewne tajemnice powinny zostać pogrzebane na zawsze.

Podczas rozgrywki natrafimy pewnie na wiele scen, w których główny bohater będzie walczył nie tylko z żołnierzami, czy też bestiami - sporym wyzwaniem w Chernobylite będzie pozostanie o zdrowych zmysłach.

Staraj się pozostać przy zdrowych zmysłach. Ciężko przewidzieć okropności, jakie mogły spotkać Twoją ukochaną. Elektrownia Atomowa w Czarnobylu, to nie to samo miejsce, które pamiętasz. Tylko determinacja pomoże Ci w osiągnięciu celu.

Tak prezentują się cechy główne Chernobylite:

  • Odkrywaj piękną, a jednocześnie przerażająco dokładną rekonstrukcję Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zeskanowanej w 3D;
  • Współpracuj lub rywalizuj z innymi stalkerami ze Strefy. Pamiętaj jednak, że nigdy nie możesz im ufać, bo każdemu przyświeca jakiś ukryty cel. Zawsze;
  • Staw czoła znanym i nieznanym Ci dotąd zagrożeniom;
  • Zanurz się w nieliniowej, ekscytującej opowieści, w której fikcja miesza się z rzeczywistością;
  • Zrób dobry użytek ze swojej wiedzy z zakresu fizyki i chemii, aby stworzyć sprzęt niezbędny do przetrwania i efektywnie zarządzać zapasami;
  • Walcz z przerażającymi potworami i demonami, które przybyły z alternatywnej rzeczywistości;
  • Zbieraj i analizuj dane za pomocą zestawu zaawansowanych narzędzi do badania skażonego środowiska.

Chernobylite trafi na PC oraz konsole, ale na więcej szczegółów musimy zaczekać. Aktualnie możemy wrzucić grę na listę życzeń na Steam.

 

Tagi: Chernobylite The Farm 51

Nie przegap