Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2018 19:02
STALKER 2 w bardzo wczesnej fazie powstawania. Twórcy szukają wydawcy
792V

STALKER 2 w bardzo wczesnej fazie powstawania. Twórcy szukają wydawcy

Nie możemy liczyć na szybką premierę STALKER 2. Deweloperzy w tym wypadku zdecydowali się na dość niecodzienny ruch, bo jeszcze przed znalezieniem wsparcia finansowego, postanowili przedstawić produkcję szerokiej publiczności.

Pewnie tylko najwięksi fani uniwersum wierzyli w zapowiedź STALKER 2. Trudno w tym wypadku mówić o wielkiej prezentacji, ponieważ twórcy pokazali wyłącznie nazwę i wspomnieli, że gra zadebiutuje w 2021 roku.

S.T.A.L.K.E.R.2 w produkcji! GSC Game World pracuje nad grą

GSC Game World postanowiło ujawnić prace nad tytułem z prostego powodu – twórcy wciąż nie znaleźli odpowiedniego wsparcia w postaci wydawcy, więc przedstawienie gry przed E3 2018 ma pomóc w pozyskaniu wsparcia.

Nie jest to normalna zagrywka, ale podobno przemyślana strategia, dzięki której zespół otrzyma niezbędną gotówkę na realizację projektu. Według niepotwierdzonych informacji, STALKER 2 wciąż znajduje się w pre-produkcji.

Sergey Galyonkin z Epic Games uważa nawet, że STALKER 2 to tak naprawdę dopiero „plan projektu”, z którego kiedyś tam może powstać ciekawa pozycje, ale nie możemy w tym wypadku liczyć na jakiekolwiek szczegóły, a nawet materiały w przeciągu następnych… Lat? Zdaniem Galyonkina ujawnienie gry odbyło się bez konsultacji całego zespołu.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/05/30/stalker-2-announcement-made-early-to-find-publisher/

Tagi: GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. 2 STALKER 2