Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2018 23:56
S.T.A.L.K.E.R.2 w produkcji! GSC Game World pracuje nad grą
3465V

S.T.A.L.K.E.R.2 w produkcji! GSC Game World pracuje nad grą

Wierni fani serii S.T.A.L.K.E.R. bardzo długo czekali na tę wiadomość. GSC Game World potwierdziło właśnie przygotowanie kolejnej gry, jednak na premierę musimy zaczekać przynajmniej trzy kolejne lata.

GSC Game World zostało założone w 1995 roku i jest to jedno z najbardziej znanych, ukraińskich zespołów. Twórcy w kwietniu 2007 roku zaoferowali graczom swój najambitniejszy projekt S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, który zgarnął wiele nagród i został doceniony przez graczy z całego świata.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl w Encyklopedii PPE.pl

Od tego czasu wierni miłośnicy postkapokaliptycznego świata czekali na konkretną kontynuację, która właśnie została ujawniona. S.T.A.L.K.E.R.2 powstaje i nad tytułem pracuje oczywiście  GSC Game World.

Informację potwierdził Sergiy Grygorovych – szef studia – który zapowiedział rozwinięcie produkcji i zaprosił graczy na witrynę. Nie możemy tutaj mówić o jakichkolwiek szczegółach, ponieważ deweloper zaznaczył tylko, że premiera odbędzie się w 2021 roku.

Platformy? PC to raczej pewniak, ale może również konsole? Niestety, na jakiekolwiek szczegóły musimy zaczekać. Trudno powiedzieć, czy Grygorovych pojawi się na tegorocznym E3, ale mam nadzieję, że ujawnienie pozycji przed targami w Los Angeles nie jest przypadkowe.

Źródło: Twitter.com

Tagi:

Nie przegap