Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.01.2019 19:22
Sony zmieniło zdanie! Pełny cross-play w Rocket League
1864V

Sony zmieniło zdanie! Pełny cross-play w Rocket League

Jeszcze pod koniec zeszłego roku wydawało się, że nic nie zmieni się w kwestii oporu Sony wobec rozgrywki cross-play z innymi konsolami w Rocket League. Na szczęście doszło w końcu do przełomu.

Sony wreszcie się przełamało! Psyonix zapowiedziało właśnie, że Rocket League weszło do programu cross-play, pozwalającego na wspólną zabawę posiadaczy PS4, XOne, Switch i PC.

Póki co taka funkcja testowana jest w becie, a za jakiś czas będzie dostępna domyślnie. By bawić się z posiadaczami innych platform należy wejść do opcji w menu głównym i wybrać "Cross-Platform Play", w zakładce gameplay. W tym momencie można już zaczynać wspólną rozgrywkę np. z kolegą posiadającym Xbox One.

Jeśli chodzi o cross-playowe zespoły, to deweloperzy już teraz zapowiadają, że wprowadzą aktualizację w tym roku, która pozwoli na błyskawiczne i proste łączenie się z drużyny cross-platformowe.

Inna gra, w której Sony pozwala na pełny cross-play to Fortnite. Liczymy, że japońska korporacja nie będzie już robić problemów kolejnym deweloperom w tej kwestii.

Tagi: Psyonix Rocket League