Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 05.01.2019 17:45
Polacy organizują turniej Call of Duty: Black Ops 4. Zbliża się PinGuiN Brothers Tournament 2019
599V

Polacy organizują turniej Call of Duty: Black Ops 4. Zbliża się PinGuiN Brothers Tournament 2019

Call of Duty: Black Ops 4 jest grą, która tak bardzo stawia na e-sport, że Treyarch zdecydowało się odświeżyć klasyczna rozgrywkę. Już wkrótce dzięki inicjatywie oddanych grze youtuberów, polscy fani będą mogli zasmakować e-sportowej rywalizacji.

Call of Duty jest jedną z najpopularniejszych gier w historii. Od czasu pierwszego Modern Warfare Activision inwestuje w rozwój marki na scenie e-sportowej, która budzi największe zainteresowanie w USA. 

Call of Duty: Ghosts 2 w 2019 roku? Menadżerka Infinity Ward publikuje tajemnicze materiały

W Polsce seria Call of Duty nie jest tak popularna jak na to zasługuje - głównie dlatego, że jest to gra konsolowa, a jak wiadomo w naszym kraju słowa e-sport i konsola nie bardzo idą w parze. Nie znaczy to, że nie mamy społeczności, która przyjęłaby turnieje z otwartymi ramionami.

Dlatego w 2016 roku, kiedy wychodziło Call of Duty: Infinite Warfare ówczesnemu wydawcy gry - CDP.pl udało się sprowadzić światową ligę Call of Duty World League do Polski na targi Warsaw Games Week i tam zorganizować lokalne finały. Minęły ponad 2 lata i od tamtego czasu nie było praktycznie żadnych turniejów, które rozwinęłyby Call of Duty na polskiej scenie, aż do teraz.

W dniach 26-27 stycznia odbędzie się druga edycja konsolowego turnieju PinGuin Brothers Tournament. Jest to polski turniej Call of Duty dla posiadaczy PlayStation 4, którego inauguracja była w 2016 roku w Call of Duty: Black Ops 3. Organizatorami są rodzimi youtuberzy: Kamil "PinGuiN" Mrozek, Kamil "Dziukens" Dziuk oraz Patryk "k1ks" Cieszyński - ostatni dwaj będą także komentować zawody.

Turniej po raz pierwszy odbył się w 2016 roku, kiedy to Graph eSport wygrało zmagania w Call of Duty: Black Ops 3.  W tegorocznej edycji weźmie udział 16 drużyn, a na zapisanie się jest jeszcze czas, ponieważ formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 20 stycznia.

Mecze będą rozgrywane w trybach Hardpoint, Search & Destroy i Control. Eliminacje odbędą się według systemu Double Elimination i formatu Best of 3 na ustalonych odgórnie mapach, z kolei wielki finał odbędzie się na zasadach Best of 5 z możliwością banowania plansz. 

Na najlepszych uczestników czeka pula nagród o wartości 2500 zł (1. miejsce - 2000 zł, 2. miejsce - 500 zł), a całość będzie komentowana i transmitowana na kanałach Youtube i Twitch.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops 4 e-sport esport playstation 4 Treyarch wideo

Nie przegap