SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2018 00:19
Xbox X018 podsumowanie. Wszystkie wiadomości, ocena redakcji i ankieta
4362V

Xbox X018 podsumowanie. Wszystkie wiadomości, ocena redakcji i ankieta

Microsoft właśnie zakończył Xbox X018. Amerykanie przygotowali największy w historii Inside Xbox, na którym nie brakowało świetnych materiałów oraz mocnych informacji. W tym miejscu znajdziecie pełne podsumowanie wydarzenia.

Wojtek: WOW! Microsoft zaprosił nas na show, którego nie powstydziłaby się konkurencja na E3. Trochę przegadane, trochę za dużo meksykańskich wiwatów, ale to była bardzo dobra impreza. Kilka mocnych zapowiedzi, w końcu prezentacja Crackdown 3, świetny zwiastun Kingdom Hearts 3, dobry rozwój swoich dużych tytułów, wsparcie myszek/klawiatur, kolektorka Metro, sporo gier w Xbox Game Pass i… Dwa duże przejęcia. Rodzina Microsoftu rośnie i jest to naprawdę fantastyczna wiadomość. Kolejna generacja zapowiada się KAPITALNIE. Ocena? 4/5!

Igor: Do imprezy X018 podchodziłem bardzo ostrożnie, spodziewając się nieco nudnawej pogadanki podobnej do tego, co zobaczyliśmy na Gamescomie w 2017 roku. Jednakże Microsoft bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i moim zdaniem pokazał Sony, jak powinno wyglądać PlayStation Experience. Japończycy chwalą się, że ich impreza jest dedykowana graczom, lecz odcinają się od nich wielką sceną. Zieloni zaś są wśród ludzi i niemalże dają się przytulać zakochanym fanom marki. 

Jeśli zaś chodzi o gry, tutaj było kilka niespodzianek, choć raczej nic nie powaliło mnie na kolana. Świetną wiadomością jest rozszerzenie Xbox Game Pass aż o 16 nowych gier, zaś tym co tak jakby, tknęło mnie najbardziej, było docenienie pracy nad grą Tunic, którą szykuje pojedynczy deweloper. Rewelacyjny był także zwiastun Kingdom Hearts III, który jeszcze bardziej nakręcił mnie na hicior Square Enix. Zaskoczeniem zaś było dołączenie do zespołu Microsoft Studios zarówno Obsidiana jak i inExile Entertainment prowadzonego przez Briana Fargo. Ogólnie oceniam imprezę na 4/5.

Podsumowanie informacji: 

A jak Wy oceniacie wydarzenie? 

Tagi: Microsoft xbox one xbox x018