Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2018 00:00
Metro Exodus na X018. Microsoft pokazuje wyczekiwanego FPS-a
898V

Metro Exodus na X018. Microsoft pokazał Edycję Kolekcjonerską

4A Games bardzo dobrze żyje z Microsoftem. Amerykanie prezentowali tytuł już na dwóch dużych imprezach i dzisiaj otrzymaliśmy kolejny pokaz. Zobaczcie Edycję Kolekcjonerską nowej gry stworzonej pod przewodnictwem Dmitrija Głuchowskiego.

4A Games kilka lat temu otrzymało bardzo ambitne zadanie. Dmitrij Głuchowski przyszedł do studia i zaproponował wykreowanie kolejnej gry, która miała zaprezentować zupełnie nową jakość. Twórcy początkowo obawiali się tak ogromnej koncepcji, ale w ostateczności rozwijali przygodę i dzisiaj możemy ponownie spojrzeć na Metro Exodus.

Metro Exodus wygląda pięknie. NVIDIA pokazuje możliwości ray tracingu na rozgrywce

Metro Exodus trafi do sprzedaży 22 lutego 2019 roku. Deweloperzy otrzymali dodatkowy czas na dopracowanie pozycji, która może okazać się jednym z najważniejszych fabularnych shooterów następnych 12 miesięcy.

Gra będzie kontynuować historię Artyoma, który jednak tym razem opuszcza moskiewskie metro w  poszukiwaniu nowego-lepszego życia. Bohater znajdzie współtowarzyszy i w trakcie przygody będziemy świadkami podróży po całej Rosji – twórcy zaprezentują nam cztery ogromne obszary. Tytuł pod względem terenu oraz samej fabuły jest znacznie większy od dwóch poprzednich gier.

W skład Spartan Collector’s Edition wchodzą:.

  • Wysokiej jakości figurka Artema - szczegółowa, ręcznie malowana, 10.5 cala wysokości, ukazująca scenę ze zwiastuna zapowiadającego Metro Exodus i bohatera walczącego z mutantem. Każda figurka posiada indywidualny numer
  • Spartańskie nieśmiertelniki - replika nieśmiertelników noszonych przez Artema w grze
  • “Wspomnienia Artema”, kolekcja pocztówek - największym skarbem bohatera są widokówki ukazujące świat sprzed nuklearnej wojny. Fani Matro rozpoznają kolekcję Artema, którą zebrał z otrzymanych na szlaku swej podróży pocztówek. Każda z nich zawiera wiadomość od jego najbliższych przyjaciół i kompanów
  • Naszywki Zakonu Spartan

Całość zapakowano w pudełko stylizowane na puszkę. Edycja kolekcjonerska może zostać nabyta jako samodzielny produkt (w cenie 149,99 euro) lub w zestawie z Limitowaną Edycją Aurora (244,99 euro). Ilość kolekcjonerskich edycji Metro Exodus jest ściśle ograniczona.

Podstawową wersję wyceniono na 219,90 PLN na PC oraz 269,90 PLN na PlayStation 4 i Xbox One. Aurora Edycja Limitowana zawiera

  • Grę,
  • Przepustkę sezonową,
  • Tłoczony steelbook,
  • Metalowe pudełko inspirowane lokomotywą Aurora z gry,
  • Drukowane plakat
  • Artbook.

Każda z platform posiada również indywidualny dodatek: cyfrową ścieżkę dźwiękową (PC), grę Metro 2033 Redux (Xbox One), dynamiczny motyw dla konsoli (PlayStation 4). Aurora Edycja Limitowana dostępna jest za 359,90 PLN na PC oraz 399,90 PLN na konsolach.

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus

Nie przegap