Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2018 00:00
Xbox One z myszkami i klawiaturami.
3101V

Xbox One oficjalnie z myszkami i klawiaturami. 14 gier na liście, Razer przygotowuje zestaw

Microsoft od lat pracuje nad wielką integracją Xboksów One z komputerami osobistymi. Kolejnym krokiem współpracy jest wprowadzenie na konsolę Amerykanów myszek oraz klawiatur i właśnie otrzymaliśmy wszystkie szczegóły.

25 września Phil Spencer pojawił się na Inside Xbox i zapowiedział X018. Szef marki Xbox potwierdził dużą imprezę i wspomniał, że jednym z najważniejszych tematów wydarzenie będzie integracja konsoli z nowymi urządzeniami.

Xbox Game Pass za 1 zł. Promocja na dwie subskrypcje

Pierwsi gracze już od października mogą sprawdzać dodatkowy sprzęt. Jednocześnie firma podkreśla, że klawiatury i myszki będą działać wyłącznie z wybranymi tytułami – to deweloperzy muszą zezwolić na integrację i w dodatku dostosować rozgrywkę do wymogów Microsoftu.

Twórcy gier zadbają o balans –  w przykładowo shooterach nie może pojawić się sytuacja, w której rywalizują ze sobą myszki z padami.  Microsoft zapewni wsparcie „większości przewodowych oraz bezprzewodowych klawiatur oraz myszek na USB”.

Microsoft potwierdził aktualnie 14 gier wspierających myszki i klawiatury na Xbox One:

 1. Bomber Crew
 2. Warface
 3. Children of Morta
 4. Minion Master
 5. DayZ
 6. Warframe
 7. Strange Brigade
 8. Warhammer Vermintide 2
 9. Moonlighter
 10. Wargroove
 11. Vigor
 12. Warthunder
 13. X Morph Defense
 14. Fortnite

To oczywiście początek - kolejne gry wykorzystają myszki i klawiatury na Xbox One... Funkcja będzie dostępna dla wszystkich od 14 listopada.

Microsoft potwierdził nawiązanie współpracy z Razerem – korporacja przygotowuje pierwszą, mechaniczną klawiaturę oraz specjalną myszkę. Zestaw zostanie pokazany w styczniu na CES 2019.

Tagi: klawiatura myszka myszka i klawiatura PC xbox one

Nie przegap