Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2018 12:52
Oculus Quest popierdółką. Sprzęt o mocy PlayStation 3 ma konkurować z Nintendo Switch
2060V

Oculus Quest popierdółką. Sprzęt o mocy PlayStation 3 ma konkurować z Nintendo Switch

Oculus Quest nie zrewolucjonizuje wirtualnej rzeczywistości. Na temat mocy sprzętu wypowiedział się John Carmack, który nie ukrywa, że urządzenie pod względem wydajności nie może się równać nawet z PlayStation 4 i Xboksem One.

Oculus Quest zostało zapowiedziane w tym tygodniu. Mark Zuckerberg przedstawił światu „najpotężniejsze, samodzielne gogle VR”, ale nie możecie oczekiwać od tego sprzętu wyjątkowej jakości i głębokiego zanurzenia się w wirtualną rzeczywistość.

Oculus Quest to „najpotężniejsze”, samodzielne gogle VR. Znamy masę konkretów

John Carmack jest dyrektorem technologicznym w Oculus VR i podczas swojego wystąpienia postanowił przedstawić światu konkretne informacje dotyczące wydajności nowego sprzętu. Oculus Quest pod względem „surowej mocy obliczeniowej” przypomina raczej konsole poprzedniej generacji – nie możemy nawet marzyć o jakości z PlayStation VR.

Możemy przyjąć, że większość gier na aktualną generację działa w rozdzielczości 1280 x 720 przy przynajmniej 30 klatkach na sekundę, a w przypadku wirtualnej rzeczywistości gracz musiałby zobaczyć ten obraz dwukrotnie – to zdaniem Carmacka 8,5 razy więcej niż tytuły dostępne na Xboksie 360.

„Nie jest możliwe przygotowanie gry, która została wykonana na wysokim poziomie – tytuł AAA – dla tej generacji i oczekiwać, że będzie tak wyglądać w wirtualnej rzeczywistości.”

Carmack podkreślił, że Oculus Quest ma konkurować z Nintendo Switch – będzie to „drugie urządzenie”, które postawimy obok przykładowo PlayStation 4. Przedstawiciel Oculusa podkreślił, że pomiędzy Oculus Questem a wysokiej klasy PC istnieje prawie 100-krotna różnica mocy, więc nie możemy liczyć na piękne opowieści, które wciągną nas w wir wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-09-28-oculus-quest-will-end-up-competing-with-the-nintendo-switch-as-a-device

Tagi: john carmack mark zuckerberg oculus oculus quest