Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 23.09.2018 18:24
Upadek Telltale Games. Byli pracownicy studia otrzymują propozycję współpracy od najlepszych studiów
3460V

Upadek Telltale Games. Byli pracownicy studia otrzymują propozycję współpracy od najlepszych studiów

W ostatnich kilku tygodniach nasze branża usłyszała o zamknięciu dwóch bardzo dużych i istotnych dla rynku studiów. Najpierw Capcom zamknęło twórców serii Dead Rising, a w weekend jak grom z jasnego nieba padła informacja o ogromnym problemie Telltale Games.

W pierwszym przypadku sprawa już nieco ucichła, lecz dopiero co ujawnione dramaty ekipy odpowiedzialnej między innymi za świetne The Walking Dead, naprawdę poruszyły całą branżę.

Telltale Games. Wszystkie projekty poza Minecraftem na Netfliksa skasowane

Na Twitterze powstał specjalny hashtag #TelltaleJobs, pod którym to deweloperzy z całego świata mogą okazać swoją chęć pomocy oraz zatrudnienia zwolnionym talentom z Telltale Games. Do akcji dołączyły się już takie firmy jak PlayStation, Blizzard, Ubisoft, który zaprasza zespół na kawę do miasta, Gearbox, Santa Monica Studios, Guerrilla Games, Bethesda, czy nawet Twitch. 

Jak to mawiają, jedne drzwi się zamykają, lecz w tym samym czasie masa innych zaczyna się otwierać - i w tym przypadku jasno widać, że to prawda, a nasza branża nie pozwoli zmarnować się blisko 250 bezrobotnym talentom.

Tagi: branża praca Telltale Games upadek Telltale Games