Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.09.2018 13:47
Telltale Games bankrutem. Wszystkie projekty poza Minecraftem na Netfliksa skasowane
5019V

Telltale Games bankrutem. Wszystkie projekty poza Minecraftem na Netfliksa skasowane

Wczoraj Wojtek poinformował, że Telltale Games zwolniło ponad 250 pracowników i skasowało praktycznie wszystkie projekty. W ciągu kolejnych kilkunastu godzin na światło dzienne wypłynęły nowe fakty.

Dla niektórych zwolnienia w Telltale Games i praktyczny koniec studia są zaskoczeniem. Są jednak osoby, które podejrzewały, że w studiu jest coś nie tak. Gdy wczoraj wieczorem gruchnęła wiadomość o końcu Telltale, nikt jednak nie wiedział jak źle było z deweloperem.

Telltale Games ponownie zwalnia. Studio ma zostać wkrótce zamknięte

Osoby zorientowane w temacie, które miały okazję tam pracować lub znały osoby pracujące w TT Games zdradziły, że studio ledwo przeżyło wiosnę i było o krok zamknięcia już wtedy. Uratować dewelopera miała umowa z Netfliksem, którą wtedy ogłoszono. Telltale miało przenieść Minecrafta jako interaktywny serial na platformę filmową, a w zamian dostało licencję na Stranger Things.

Okazuje się jednak, że umowa z Netfliksem się posypała i dlatego deweloperzy zbankrutowali. Tak, Telltale złożyło wniosek o bankructwo, przez co pod znakiem zapytania stoją zwroty za przepustki sezonowe The Walking Dead: Final Season. Ostatnia część historii Clementine została bowiem skasowana i pojawi się wyłącznie drugi epizod. Wbrew wczorajszym doniesieniom, pozostałych 25 pracowników dokończy Minecrafta na Netfliksa.

Z ciekawostek jakie się pojawiły - jedynymi dochodowymi projektami Telltale miały być Minecraft: Story Mode oraz 7 Days to Die. Inni donoszą też, że ostatecznie pierwszy sezon The Walking Dead też na siebie zarobił. Reszta to mniejsze lub większe porażki komercyjne. Największą wtopą ze wszystkich jest Batman The Telltale Series.

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/report-telltale-games-shutting-down-the-wolf-among-us-2-and-stranger-things-canceled

Tagi: Telltale Games The Walking Dead: The Telltale Series - The Final Season