Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.09.2018 08:17
Nobuo Uematsu zawiesza pracę. Problemy zdrowotne kompozytora muzyki Final Fantasy
894V

Nobuo Uematsu zawiesza pracę. Problemy zdrowotne kompozytora muzyki Final Fantasy

Niepokojąco zrobiło się wokół Nobuo Uematsu, który jest jednym z najważniejszych kompozytorów w historii branży gier. Okazuje się, że muzyk potrzebuje dłuższej przerwy od pracy ze względu na stan zdrowia.

Nobuo Uematsu, słynny kompozytor odpowiedzialny za udźwiękowienie serii Final Fantasy i genialnego Chrono Trigger, ujawnił na swoim blogu, że zmaga się z problemami zdrowotnymi. Artysta przeprosił za to fanów i wytłumaczył, że musi w związku z tym stanem zrobić sobie dłuższą przerwę od pracy.

"Od komponowania nowych utworów przez dawanie koncertów na całym świecie - ostatnie dni były szalone, ale bardzo satysfakcjonujące. Takie tempo wywołało jednak zmęczenie i trudno mi kontynuować w takim tempie - zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym.

Zdecydowałem zrobić sobie dłuższą przerwę od pracy, by dać szansę mojemu ciału i psychice się odpowiednio naprawić. Jeśli mam wrócić do działania, chcę zrobić w pełni sił. Nie martwcie się. Kiedy wyzdrowieję, wrócę do tego, co robię najlepiej. Mój obecny plan jest taki, by odpocząć do końca roku. Nie mogę dać wam jednak dokładnego terminu, w którym wrócę do działania. Bardzo przepraszam moich fanów i klientów za taką sytuację. Mam nadzieję, że zrozumiecie mnie i będziecie mnie wspierać w mojej drodze" - napisał Nobuo Uematsu.

Nobuo Uematsu to jeden z najbardziej znanych kompozytorów w branży gier. 59 letni artysta skomponował m.in. najbardziej rozpoznawalne utwory do marki Final Fantasy. Poniżej możecie posłuchać tego znakomitego muzyka, jak opowiadał przed rokiem o pracy nad motywem przewodnim do kultowej serii Square.

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/nobuo-uematsu-leave-of-absence/

Tagi: Final Fantasy muzyka nobuo uematsu squar