Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.09.2018 13:59
Spyro: Myths Awaken. Fanowski projekt robi wielkie wrażenie
645V

Spyro: Myths Awaken. Fanowski projekt robi wielkie wrażenie

Spyro wraca w tym roku za sprawą Spyro Reignited Trilogy. Nie jest to jednak jedyny projekt z fioletowym smokiem. Fani postanowili stworzyć swoją grę - Spyro: Myths Awaken.

Prace nad Spyro: Myths Awaken ruszyły kilka miesięcy temu. Ekipa fanów postanowiła zebrać się by stworzyć coś nowego z racji (wtedy) ignorowania marki przez Activision. Postanowiono, że nowa produkcja powstanie na silniku Unity i dziać będzie się w alternatywnym uniwersum, kontynuując wydarzenia po Spyro: Year of the Dragon.

Spyro Reignited Trilogy. Na gameplayach i screenach możemy zobaczyć jak wspaniale odrestaurowano znane lokacje

Mimo że od wydania Spyro: Myths Awaken dzieli nas wiele czasu (o ile Activision nie skasuje projektu), to już teraz materiały udostępnione przez zespół robią wrażenie. Niektórych może to zdziwić, ale ekipa postanowiła zachować styl graficzny i grafikę jak z PSX-a. Wszystkie światy, obiekty i postacie będą więc kanciate.

Podobnie jak w oryginalnej trylogii, gra zostanie podzielona na kilka tematycznych światów. Na końcu każdego czekać będzie na nas boss. Pojawią się nowi NPC (w tym młoda wersja bogacza, który kosi Spyro na kasę). Muzyka w grze również zostanie (podobnie jak cała gra) stworzona od podstaw.

Jeśli chcecie sprawdzić sami wczesną wersję Spyro: Myths Awaken, możecie pobrać technologiczne dema. Udostępniono dwa - "Dark Rift Glimmer Tech Demo" i "Desert Ruins Tech Demo". Pobierzecie je z oficjalnej strony.

Tagi: pc Spyro: Myths Awaken wideo