Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2018 17:58
GTA 5 ma już 5 lat. Jak wspominacie jedną z najważniejszych gier w historii?
3976V

GTA 5 ma już 5 lat. Jak wspominacie jedną z najważniejszych gier w historii?

17 września 2013 roku odbyła się premiera Grand Theft Auto V na PlayStation 4 i Xboksa 360. Produkcja została doceniona przez wielu graczy i to bez wątpienia jeden z najważniejszych tytułów w historii.

Produkcja na początku była dostępna wyłącznie na dwóch konsolach siódmej generacji, a następnie Rockstar przygotowało edycję na PlayStation 4 i Xboksa One i w ostateczności na rynku pojawiła się wersja na komputery osobiste. Według oficjalnych informacji, gra wydawana przez Take-Two sprzedała się już w liczbie blisko 100 mln egzemplarzy.

Red Dead Redemption 2 na pięknych screenach. Rockstar przedstawia miasta

Jak wspominacie premierę GTA 5? Ja nie złożyłem zamówienia przedpremierowego, a później jeździłem od sklepu do sklepu w poszukiwaniu produkcji. Po kilkugodzinnym rajdzie, wróciłem do domu i nawet nie miałem ochoty włączyć gry... Mimo wszystko dobrze wspominam tytuł, który zapewnił mi wiele nieprzespanych nocy. Choć nie należę do największych fanów "Piątki", to jednak trudno nie docenić jednego – ogromnego świata przepełnionego najróżniejszymi aktywnościami. To właśnie Los Santos jest dla mnie największym skarbem tytułu, ponieważ Rockstar udało się stworzyć open-world, który nie znudził mnie nawet po kilkudziesięciu godzinach... I w sumie to jedna z nielicznych pozycji, której udało się tego dokonać.

Take-Two wkrótce ogłosi przekroczenie 100 mln sprzedanych pudełek, a jednocześnie wydawca musi się przygotować na kolejny sukces. W końcu Red Dead Redemption 2 trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu i trudno w tym miejscu nie oczekiwać kapitalnego wyniku.

Tagi: Grand Theft Auto V GTA V Rockstar