Anna Jurak Anna Jurak 21.06.2018 12:25
Death Stranding - ukryta wiadomość muzyczna w zwiastunie z E3
948V

Death Stranding - ukryta wiadomość muzyczna w zwiastunie z E3

Spostrzegawczy gracze powiązali fakty i odkryli, że wygląd naszyjnika widocznego na zwiastunie Death Stranding nie jest przypadkowy. Przekazuje on... wiadomość muzyczną?

Ukryte wiadomości i tajemnicze obrazy nie są niczym obcym, jeśli chodzi o gry Hideo Kojimy. Fani po raz kolejny dopatrzyli się czegoś ciekawego, tym razem w zwiastunie Death Stranding, pokazanym podczas tegorocznego E3 na konferencji Sony. Postać Lindsay Wagner zaciekawiła graczy, jednak to co zostało poddane dokładnej analizie to naszyjnik, który ma na sobie.

Death Stranding - Kojima pokazuje zniszczony świat gry

Na wspomnianym zwiastunie owy naszyjnik był widoczny jedynie przez chwilę. Jest on lepiej widoczny na plakacie. Jeden z użytkowników serwisu Twitter opublikował wpis, w którym odszyfrował wiadomość. Wygląda na to, że naszyjnik przedstawia starożytną metodę komunikacji zwaną quipu. Ta metoda kojarzona jest ze starożytnymi cywilizacjami Andów. Była również używana przez mieszkańców starożytnych Chin oraz rdzennych Hawajczyków. 

Ta teoria wydaje się mieć rację bytu tym bardziej, że sam Hideo Kojima w kwietniu 2017 roku napisał na swoim Twitterze o quipu:

Zgodnie z tym co twierdzi wyżej wspomniany użytkownik, kod quipu kończy się melodią utworu "Give Me An Answer" islandzkiego zespołu Low Roar. Przypominamy, że Kojima użył jednej z piosenek tego zespołu w zwiastunie Death Stranding z E3 2016. Teledysk do "Give Me An Answer" został wydany w lipcu 2017 roku, a jego reżyser przyznał, że Death Stranding mocno go zainspirowało. Obejrzyjcie, posłuchajcie:

Low Roar - Give Me An Answer

Źródło: polygon.com, Twitter (@NikolsaNNN), Twitter (@HIDEO_KOJIMA_EN), YouTube (LOWROARMUSIC)

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Low Roar playstation 4 Sony Interactive Entertainment wideo