Jakub Barwiak Jakub Barwiak 24.05.2018 21:16
Netflix stworzy aktorskiego Dzwonnika z Notre Dame. Idris Elba w roli głównej
457V

Netflix stworzy aktorskiego Dzwonnika z Notre Dame. Idris Elba w roli głównej

Netflix dalej inwestuje we własne produkcje. Kolejną z nich będzie aktorski Dzwonnik z Notre Dame.

Idris Elba wyreżyseruje aktorskiego Dzwonnika z Notre Dame dla Netfliksa, znany aktor ma już na swoim debiut reżyserki. Jego Yardie zadebiutował w tym roku festiwalu Sundance, zbierając przy tym mieszane recenzje. Umowa Elby z Netfliksem obejmuje również stworzenie serialu komediowego Turn Up Charlie. Elba ma w nim wystąpić i być jego producentem wykonawczym.

Ryan Reynolds gwiazdą nowego filmu Netfliksa

Tą informacją podzielił się The Hollywood Reporter, serwis zdradził również iż Elba nie tylko wyreżyseruje aktorskiego Dzwonnika ale również wyprodukuje obraz i co najistotniejsze wcieli się w tytułową rolę. Autorem scenariusza będzie Michael Mitnick (Dawca pamięci). Do filmu ma zostać również stworzona zupełnie nowa muzyka w typie musicalowym.

Postać Quasimodo po raz pierwszy pojawiła się w książce Victora Hugo z 1831 roku. Powieść ta, na przestrzeni lat, była wielokrotnie adaptowana w formie filmów, miniseriali, musicali. Jedną z najsłynniejszych adaptacji jest film animowany produkcji Disneya z 1996 roku. Biorąc pod uwagę ostatnie liczne aktorskie wersje kultowych animacji tej wytwórni, plotkowano również o aktorskim Dzwonniku właśnie od Disneya, stało się jednak inaczej, przynajmniej na razie.

Źródło: https://screenrant.com/hunchback-notre-dame-idris-elba-netflix/

Tagi: dzwonnik z notre dame idris elba Netflix