Kacper Mądry Kacper Mądry 21.05.2018 09:14
Huawei Y5 Prime. Kolejny przedstawiciel średniej półki cenowej
320V

Huawei Y5 Prime. Kolejny przedstawiciel średniej półki cenowej

Huawei Y5 Prime to jeden z tych smartfonów, które po prostu mają się dobrze sprawować. Bez zbędnych fajerwerków, powinien on spełnić potrzeby użytkowników.

Huawei Y5 Prime nie zaskoczy nas swoją specyfikacją czy niesamowitymi rozwiązaniami. Świetnie sprawdzi się za to jako rozszerzenie oferty abonamentowej u operatorów, którzy będą mogli przedstawić klientom telefon wyważony pod względem ceny i oferowanych opcji.

Nokia 1. Smartfon za 349 zł dostępny w Polsce

Huawei Y5 Prime zaoferuje wejście na dwie karty SIM, lecz część operatorów otrzyma model z wejściem na jedną kartę. Nie wiemy jaki procesor znajdzie się w urządzeniu jednak wiadomo, że będzie to układ czterordzeniowy 1,5GHz. Pamięć RAM wyniesie 2GB, a pamięć wewnętrzna - 16GB.

Huawei Y5 Prime

Z tyłu umieszczona zostanie 13MP kamera, a z przodu aparat do selfie 5MP. W przyszłych aktualizacjach telefon ma otrzymać opcję odblokowywania za pomocą twarzy (jednak nie tak zaawansowane jak w iPhonie X). Bateria w Huawei Y5 Prime zawierać będzie 3020 mAh, a wszystko działać będzie pod systemem operacyjnym Android 8.1 Oreo. Na cenę musimy jednak jeszcze poczekać, jednak patrząc na specyfikacje - nie powinna być zbyt wysoka.

Źródło: https://www.phonearena.com/news/Huawei-Y5-Prime-2018-unveiled_id105052

Tagi: huawei Y5 Prime