Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.05.2018 20:27
Studio odpowiedzialne za Mafię 3 otwiera oddział w UK
303V

Studio odpowiedzialne za Mafię 3 otwiera oddział w UK

Hangar 13, studio które nie tak dawno zwalniało ludzi tworzących Mafię 3 postanowiło otworzyć swoją filię w Wielkiej Brytanii. Niezaznajomieni ze specyfiką pracy w branży gier mogą się zastanawiać o co chodzi.

Mafia 3 nie była największym sukcesem 2K Games (delikatnie mówiąc). Wydawca co prawda chciał uskuteczniać propagandę sukcesu, ale finansowo projekt się ledwo spiął. To, jak i problemy nad kolejną grą, spowodowały, że Hangar 13 musiał zwalniać ludzi zatrudnionych w studiu mieszczącym się w Teksasie.

Masowe zwolnienia wśród twórców Mafii 3

Skoro zwalniali, to dlaczego zatrudniają w UK i otwierają filię? Sprawa jest prosta - koszt pracownika w Austin, gdzie siedzibę ma Hangar 13 jest ogromny. W UK nie dość, że koszt pracownika jest znacznie niższy, to jeszcze rząd UK oferuje ulgi podatkowe i różne bonusy za otwieranie stanowisk pracy w gamedevie.

Hangar 13 Brighton, bo tak nazwana zostanie nowa ekipa, dołączy do głównego zespołu i będzie pomagać przy trzech niezapowiedzianych jeszcze produkcjach AAA, które oczywiście wyda 2K Games. Jedną z tych gier może być kolejna Mafia. Ewentualnie ekipa zostanie oddelegowania do pomocy ludziom z 2K Austin, którzy pracują nad nowym Bioshockiem.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-05-15-mafia-iii-developer-hangar-13-opens-uk-studio-for-aaa-console-game

Tagi: 2K Games Hangar 13 mafia 3