Jakub Barwiak Jakub Barwiak 16.03.2018 19:08
Netflix i twórca Obecności wyprodukują wspólnie horror
243V

Netflix i twórca Obecności wyprodukują wspólnie horror

Twórcy Obecności, Stranger Things i Netflix? Brzmi intrygującą, co jednak ważniejsze, dane nam będzie się przekonać co wyjdzie z tego połączenia.

Deadline podaje, iż Netflix przejął prawa do ekranizacji książki There’s Someone Inside Your House. Serwis wyprodukuje film we współpracy z Atomic Monster Jamesa Wana i 21 Laps, czyli producentami Stranger Things. Obraz jest obecnie we wczesnej fazie produkcji.

Netflix wyprodukuje też nową animację reżysera Koraliny

W tym momencie wiadomo, iż jego producentami będą Dan Cohen i Micheael Clear. Za scenariusz odpowiada autor skryptu do Shazama! - Henry Gayden. Niestety nie należy spodziewać się, iż reżyserią zajmie się James Wan.

Nazwisko Wana nie jest obce fanom horroru. Wystarczy wspomnieć tutaj chociażby o Pile, Naznaczonym czy Obecności, które zdefiniowały to jak wygląda obecnie mainstreamowy horror. Filmowiec zajmuje się w tym momencie Aquamanem, jednak można oczekiwać, iż jego firma wniesie do There’s Someone Inside Your House, elementy które wcześniej pojawiły się w filmach Wana.

Powieść Stephanie Perkins łączy w sobie tonację licealnego dramatu o dorastaniu, tajemnicy i klasycznego slashera. W uzyskaniu podobnych elemencie w ekranizacji książki, oprócz Atomic Monster pomogą również producenci Strangers Things z Shawnem Levym na czele. Wydaje się, iż w tym momencie wszystkie elementy układanki są na miejscu. Pozostaje tylko doglądać tego jak będzie się rozwijać ten projekt.

 

 

Źródło: https://screenrant.com/netflix-james-wan-team-coming-age-slasher-film/

Tagi: james wan Netflix There’s Someone Inside Your House