Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 15.05.2017 09:19
Tekken odtworzony w stylu retro!
1105V

Tekken odtworzony w stylu retro!

Tekken jako seria istnieje już od 1994 roku, a więc kiedy zadebiutował na rynku, grafika dwuwymiarowa zastępowana była przez nowszą technologię. Dzisiaj możemy sprawdzić jak wyglądałby Tekken gdyby pierwsza odsłona pojawiła się kilka lat wcześniej.

We wspomnianym wideo mamy do czynienia z przypomnieniem fabuły w ramach zbliżającej się premiery Tekken 7. Całość utrzymana jest w żartobliwym tonie i w stylistyce retro. Mamy więc do czynienia z dwuwymiarową grafiką i odpowiednimi dźwiękami przywodzącymi na myśl erę 8 bitów.

Już graliśmy w Tekken 7!

Wideo dotyczy trzech pierwszych części i skupia się na perypetiach Heihachiego i Kazuyi, na których skupi się również Tekken 7. Sądząc po nazwie wideo w przyszłości pojawią się kolejne części - dzisiaj jednak mamy dostęp jedynie do pierwszej. Znajdziecie ją poniżej.

Pierwsze odsłony Tekkena streszczone w stylu retro

Przypominamy, że pierwsza odsłona Tekken zadebiutowała w 1994 roku na automatach. Następnie, w roku 1995 została przeniesiona na pierwszą konsolę Sony z małymi usprawnieniami. Możliwe było odblokowanie kolejnych postaci oraz oglądanie odpowiednich przerywników wraz z postępami.

Tekken 2 pojawił się w 1996 roku na PlayStation i dawał dostęp do 25 postaci. To w tej odsłonie zadebiutowało kilka nowych trybów, które obecne były w kolejnych odsłonach. Tym samym w serii pojawił się Time Attack, Survival czy Practice w którym mogliśmy sobie ćwiczyć kombinacje ciosów.

Tekken 3 w wersji na PlayStation dostał kolejne dwie postacie, czyli Gon i Dr. Boskonovitch, których nie było w wersji na automaty. Oprócz trybów dodanych przez "dwójkę" pojawiło się jeszcze Tekken Force oraz Tekken Ball. Gra przyjęła się świetnie i do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych gier na PlayStation.

Najnowsza odsłona serii, Tekken 7 ma pojawić się 2 czerwca 2017 roku. Z tego co na jej tematu ujawniono, wiadomo, że będzie miała rozbudowany tryb fabularny, który jednocześnie będzie przystępny dla niedoświadczonych w bijatykach. Oprócz tego wiadomo, że usprawniony zostanie tryb wieloosobowy, który tym razem ma się skupić na grach rankingowych i być bardziej turniejowym.

Źródło: https://www.youtube.com/user/gametrailers/

Tagi: Bandai Namco namco bandai PlayStation 4 Tekken Tekken 7 wideo