Daniel Stroński Daniel Stroński 29.12.2015 18:41
Mamuty, walki maczugami i męskie genitalia - Far Cry Primal sklasyfikowane
1446V

Mamuty, walki maczugami i męskie genitalia - Far Cry Primal sklasyfikowane

Klasyfikowanie wiekowe gier wideo wymaga poznania ich zawartości i elementów nieodpowiednich dla poszczególnych grup. Opisy te dają zarazem wgląd w to, co nas czeka, nawet jeśli deweloper niespecjalnie się tych chwali. Co szykują dla nas twórcy Far Cry Primal (PS4)?

Amerykański system klasyfikacji wiekowej ESRB ujawnił szczegóły prehistorycznego spin-offa serii Far Cry:

To gra akcji, w której gracz przyjmuje rolę Takkara - łowcy-koczownika, próbującego przywrócić swoje plemię. Z perspektywy pierwszej osoby, gracze wykonują misje polegające na tropieniu i zabijaniu zwierząt, zbieractwie oraz walce z wrogimi plemionami. Gracze używają strzał, dzid i maczug do zabijania wrogów w chaotycznej walce. Niektóre sekwencje wymagają cichych zabójstw, podczas których przebijają głowę wroga lub podcinają mu gardło z bliskiej odległości.

Jedna ze scen pokazuje postać trzymaną w ogniu i słyszymy jej krzyki. Inna przedstawia Takkara wybijającego dziurę w czaszce żyjącego człowieka, który przy tym wrzeszczy. Są też pokazywane okaleczone zwłoki: głowy i tułowia nabite na pale, odcięte ucha trzymane jako trofea, bezgłowe truchła leżące w kałużach krwi. Niektóre sceny i kąty kamery pokazują męskie genitalia pod odzieniem lub w cieniu. Niektóre kobiece postaci pokazane są topless. Kilka scen przedstawia postacie oddające się seksualnym uciechom w ubraniach, słychać stękanie i pojękiwanie, ale bez pokazywania niczego wyraźnego.

Przypominamy ujawnioną niedawno zawartość edycji kolekcjonerskiej. Far Cry Primal (PS4) trafi do sprzedaży 23 lutego przyszłego roku.

Źródło: http://www.esrb.org/ratings/Synopsis.aspx?Certificate=34265&Title=Far+Cry+Primal+

Tagi: esrb far cry primal playstation 4 rating Ubisoft