Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 05.11.2015 19:15
Ścieżka dźwiękowa ze Sword Coast Legends dostępna w iTunes
276V

Ścieżka dźwiękowa ze Sword Coast Legends dostępna w iTunes

Czyli jednym słowem, dlaczego by nie posłuchać ścieżki dźwiękowej z Sword Coast Legends (PS4), która została skomponowana przez Inona Zura?

Niezależne studio n-Space oraz wydawca Digital Extremes informują o oficjalnym udostępnieniu ścieżki dźwiękowej z gry Sword Coast Legends (PS4) w iTunes oraz w innych popularnych sklepach dystrybucji cyfrowej w cenie 9.99 dolarów. Album z muzyką z gry jest dostępny za darmo dla wszystkich graczy, którzy wykupili specjalne wydania lub edycje kolekcjonerskie gry.

Oryginalna ścieżka dźwiękowa z gry została stworzona przez słynnego kompozytora Inona Zura, który był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA, a także zdobył nagrodę Hollywood Music Award. Artysta znany jest z melodyjnych i przeszywających utworów orkiestralnych, które można usłyszeć chociażby w takich grach jak Dragon Age: Początek, EverQuest, Fallout 3, Fallout 4 czy Prince of Persia.

Gracze mogą także posłuchać utworu końcowego z gry „The Path of Destiny” na oficjalnym kanale YouTube Sword Coast Legends. Utwór ten jest nominowany do tegorocznych nagród Hollywood Music Awards w kategorii „Best Song in a Video Game”. Muzykę skomponował Inon Zur we współpracy z Mimi Page, którą można usłyszeć w piosence. Co mówi sam Inon Zur o ścieżce dźwiękowej ze Sword Coast Legends?

W muzyce ważne są uczucia, których nie da się opisać słowami. Chodzi o otwarcie się na zupełnie inny świat, którego nie da się wytłumaczyć, trzeba go poczuć, doświadczyć. Sword Coast Legends jest pełne tej emocjonalności. Historia, uniwersum gry, cała ta otoczka była dla mnie bardzo inspirująca, ponieważ taka wrażliwość bardzo do mnie przemawia. Pierwsze gry, do których komponowałem, to były erpegi, a tworzenie muzyki do Sword Coast Legends było dla mnie powrotem do korzeni.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Digital Extremes n-space PlayStation 4 sword coast legends