The Caligula Effect 2

The Caligula Effect 2

5,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 3.5
NS 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Historia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
24.06.2021
Europa:
22.10.2021
Producent:
Historia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
24.06.2021
Europa:
22.10.2021

The Caligula Effect 2 - opis gry

The Caligula Effect 2 to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Historia i wydana przez NIS America. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła - The Caligula Effect 2

The Caligula Effect 2 nie jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej, choć niektóre motywy są podobne. Akcja rozgrywa się w wirtualnym świecie o nazwie Redo, który został stworzony z emocji ludzi niemogących pogodzić się ze swoimi decyzjami z przeszłości. Redo daje im szanse, żeby naprawić popełnione błędy. Nasza postać (chłopak lub dziewczyna) zostaje wybrana przez virtuadoll o imieniu χ, która wyznacza mu/jej zadanie zniszczenia Redo.

Rozgrywka - The Caligula Effect 2

Trzon rozgrywki pozostał bez większych zmian. W produkcji studia Historia przemierzamy wirtualny świat Redo zamieszkany przez ludzi zmagającymi się z błędami przeszłości. W trakcie przygody poznajemy ich opowieści, a niektórych możemy skaptować do drużyny, by spróbować rzucić rękawicę Regret, twórczyni Redo.

Starcia są turowe, a umiejętności wybieramy z listy komend. Twórcy zaimplementowali tu jednak ciekawy patent urozmaicający znaną formułę: mianowicie przewidywanie przyszłości. Przy użyciu mechaniki Imaginary Chain musimy przewidywać ruchy przeciwników i na tej podstawie ustalać skuteczną strategią działania. Ważną częścią rozgrywki jest także klecenie combosów zadających możliwie jak największe obrażenia, bez czego możemy mieć trudności z bardziej wymagającymi nieprzyjaciółmi. 

Co warto dodać, w pracach nad grą brał udział Tadashi Satomi, scenarzysta pierwszych dwóch części serii Persona. 

Wideo - The Caligula Effect 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper