The Legend of Heroes: Trails from Zero

The Legend of Heroes: Trails from Zero

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 8.0
PS4 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.04.2020
Europa:
30.09.2022
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
23.04.2020
Europa:
30.09.2022

The Legend of Heroes: Trails from Zero - opis gry

The Legend of Heroes: Trails from Zero to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom i wydana na Zachodzie przez NIS America. Tytuł ukazał się na PC, PS4 i Nintendo Switch. Był on remasterem Eiyuu Densetsu: Zero no Kiseki z PSP.

Fabuła - The Legend of Heroes: Trails from Zero

Trails from Zero to czwarta odsłona serii Trails. Gra kontynuuje historię z poprzedników (trylogii Trails in the Sky), lecz jej akcja rozgrywa się w zupełnie innym kraju i koncentruje na innych bohaterach.

Gra przenosi nas do miasta-państwa o nazwie Crossbell, które wciśnięte jest między dwie potęgi: imperium Erebonii i republikę Calvard. Zmaga się ono z wieloma trudnościami: napiętą sytuacją polityczną, wszechobecną korupcją i zorganizowaną przestępczością. Głównym bohaterem jest Lloyd Bannings, początkujący funkcjonariusz policji, który trafia do Special Support Section (SSS), oddziału zajmującego się sprawami specjalnymi. Wraz z Elie McDowell, spadkobierczynią policyjnego rodu, byłym żołnierzem Randym Orlando i Tio Plato, specjalistką od elektroniki, bada on ciemne interesiki lokalnych grup przestępczych. Historia nabiera rozpędu, gdy SSS natrafia na ślad sekty liczącej sobie setki lat.

Rozgrywka - The Legend of Heroes: Trails from Zero

Walki na mapie świata inicjuje się, atakując widoczne na niej podobizny potworów. Zaatakowanie jej od frontu ogłuszy na chwilę przeciwnika, pozwalając nabrać dystansu lub ominąć walkę, pozwolenie mu na zajście nas od tyłu aktywuje walkę z wrogami atakującymi jako pierwszymi, a cios w plecy potwora daje drużynie wiele korzyści, takich jak priorytet na pasku kolejności, zwiększoną szansę na obrażenia krytyczne czy możliwość wykonania Teamrusha - techniki łączonej. System walki nie różni się zbytnio od tego z poprzednich odsłon serii - każdy członek drużyny może dowolnie poruszać się po polu walki i atakować wybrane przez siebie cele atakami fizycznymi, zużywającymi EP (Ether Points) czarami lub technikami specjalnymi Craft opartymi o CP (Craft Points). Nabicie 100 CP pozwoli na przerwanie kolejności tur silnym atakiem specjalnym lub też jego znacznie silniejszą wersją, wymagającą 200 CP. Poza doświadczeniem i przedmiotami, po walkach uzyskujemy także minerały sepith służące do tworzenia kwarców (Quartz) wpływających na rozwój i umiejętności postaci. Podczas gry SSS nawiąże także kontakt z w sumie pięcioma postaciami pobocznymi, które można wcielić do drużyny lub zostawić na tyłach jako wspomagaczy. W walkach wciąż uczestniczyć mogą jedynie cztery osoby.

Autor: Daaku

Wideo - The Legend of Heroes: Trails from Zero

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper