Shin Megami Tensei V

Shin Megami Tensei V

8,3
15 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
67.5 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2021
Europa:
12.11.2021
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
67.5 godzin
Premiery
Świat:
11.11.2021
Europa:
12.11.2021

Recenzja redakcji

Shin Megami Tensei V – recenzja gry. Wymagająca przyjemność w trakcie apokalipsy
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Shin Megami Tensei V – recenzja gry. Wymagająca przyjemność w trakcie apokalipsy
NS

Shin Megami Tensei V - opis gry

Shin Megami Tensei V to japońska gra RPG wyprodukowana przez Atlus i wydana w Europie przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch.

Fabuła - Shin Megami Tensei V

Dalsza część tekstu pod wideo

Historia opowiedziana w grze ma swój punkt wyjścia we współczesnej Japonii (jak pozostałe części serii). Głównym bohaterem jest uczeń trzeciej klasy szkoły średniej Jouin (sami decydujemy o jego imieniu). Pewnego na pozór zwyczajnego dnia wraca on ze szkoły przez stację Shinagawa, gdy dochodzi tam do brutalnego morderstwa. Drogi zostają zablokowane, a ludzie wpadają w panikę. Podczas zamieszania bohater trafia do tunelu, który się zawala, po czym na pewien czas traci przytomność. Gdy się wybudza, jego oczom ukazuje się przedziwny obraz - zniszczone Tokyo przemienione w pustynię. Nie jest to, rzecz jasna, przyjazne miejsce. Protagonista zostaje wkrótce zaatakowany przez grupę demonów, lecz z odsieczą przychodzi mu tajemnicza istota Aogami. Oznajmia mu, że jeśli chce żyć, musi jej podać rękę. W ten sposób do życia powołany zostaje Nahobino - pół-człowiek, pół-demon.

Rozgrywka - Shin Megami Tensei V

Trzon rozgrywki nie uległ drastycznym zmianom względem poprzedniej części. “Czwórka”, w odróżnieniu od poprzedników, bardziej przypominała klasyczne jRPG a nie pełnoprawne dungeon crawlery, i tutaj jest podobnie. Nasz podopieczny Nahobino eksploruje zdewastowaną japońską stolicę, wchodzi w interakcje z ocalałymi, walczy z demonami, odwiedza dungeony etc.

System walki opiera się na podobnych rozwiązaniach co SMTIV. Starcia są turowe, a przeciwnicy widoczni w trakcie eksploracji. Nasza postać walczy przy użyciu demonów, które można werbować w trakcie przygody. Ich liczba przekracza sto rodzajów, a każdy z nich ma swoje zalety, słabości i unikalny wachlarz skillów. Bardzo ważne jest wykorzystanie słabości przeciwników. Gdy użyjemy odpowiedniego ataku (np. wodnego skilla przeciwko rywalowi bazującemu na żywiole ognia), otrzymamy dodatkową turę. To samo działa jednak w drugą stronę, w związku z czym ‘drużyna’ powinna być zróżnicowana. 

Nowością są umiejętności Magatsuhi. W trakcie starć nabijamy specjalny wskaźnik, co pozwala nam korzystać z najbardziej niszczycielskich ataków. 

Wideo - Shin Megami Tensei V

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper