Blue Reflection: Second Light

Blue Reflection: Second Light

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.10.2021
Europa:
09.11.2021
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.10.2021
Europa:
09.11.2021

Recenzja redakcji

Blue Reflection: Second Light - recenzja gry. Magiczny świat zaginionych wspomnień
8.5
Blue Reflection: Second Light - recenzja gry. Magiczny świat zaginionych wspomnień
PS4 NS PC

Blue Reflection: Second Light - opis gry

Blue Reflection: Second Light to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One. Był on kontynuacją Blue Reflection.

Fabuła - Blue Reflection: Second Light

Second Light nie jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej. Gra opowiada zupełnie nową historię z nowymi bohaterkami. Historia skupia się trzech uczennicach, Ao Hoshizaki, Kokoro Utsubo i Yuki Kinjou, które z bliżej niejasnych powodów przenoszą się do latającej akademii znajdującej się w alternatywnym wymiarze. Bohaterki muszą powrócić do domu, co utrudnia fakt, iż wszystkie zostały pozbawione wspomnień. Wkrótce zyskują też jednak specjalne moce w wyniku ofensywy potworów. 

Rozgrywka - Blue Reflection: Second Light

W Blue Reflection: Second Light mamy do czynienia z rozmaitymi mechanikami. Najważniejszą częścią rozgrywki jest eksploracja tzw. Heartscapes, tajemniczych lokacji pojawiających się wokół szkoły. Bywają one różne: mogą to być zarówno fantastyczne krainy, jak i współczesne miasta. Jednym z zadań naszych podopiecznych jest odkryć prawdę o ich pochodzeniu.

System walki jest turowy. W trakcie starć mamy dostęp do różnorakich zdolności, lecz nie będziemy mogli z nich skorzystać, jeśli nie zgromadzimy odpowiedniej liczby punktów EP. Jeżeli będziemy ich mieli na podorędziu odpowiednio dużo, nasza postać zyska zdolność odpalenia kombinacji ataków lub transformacji, dzięki czemu na pewien czas wzrośnie jej potencjał bojowy.

Eksplorując Heartscapes natknąć możemy się również na materiały. Przydają się one do kilku aktywności: gotowania, konstruowania przedmiotów i rozbudowywania rzeczonej akademii. Postawienie nowego przybytku daje dostęp do nowych atrakcji, w tym eventów.

Warto dodać, że podczas rozgrywki istnieje możliwość zacieśniania relacji między postaciami. Patent ten ma następnie przełożenie na gameplay.

Wideo - Blue Reflection: Second Light

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper