Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle

Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
10.12.2020
Europa:
11.02.2021
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
10.12.2020
Europa:
11.02.2021

Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle - opis gry

Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4 i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Romance of the Three Kingdoms XIV

Założenia pozostały bez zmian względem poprzednich odsłon cyklu. Gra nie posiada fabuły w ścisłym tego słowa znaczeniu. Zamiast tego tytuł pozwala nam wejść w buty dowódcy próbującego doprowadzić do zjednoczenia Chin. Rozgrywka zasadniczo toczy się w czasie rzeczywistym, przy czym w każdej chwili możemy zrobić pauzę, by np. przemyśleć kolejny ruch (nie można natomiast wówczas podejmować żadnych decyzji). Do dyspozycji mamy siedem scenariuszy, w trakcie których wcielić możemy się w którąś z postaci historycznych lub wykreować od podstaw zupełnie nowego dowódcę.

Zmagania toczą się na wielkiej mapie Chin podzielonej na małe sześciokąty. Mapa składa się w sumie z ok. 340 regionów, a w nich znajdziemy blisko pięćdziesiąt miast. Grać możemy różnymi postaciami, które w zależności od czasu pełnią w naszym państwie inne funkcje. Każda postać ma też rangę w państwowej hierarchii, a władca ma zawsze rangę najwyższą. W Romance of the Three Kingdoms XIV istotne znaczenie odgrywają relacje między postaciami. Każda postać w grze ma jakąś opinię o innych i pewien zestaw parametrów przywodzących na myśl RPG.

Rozgrywka w serii Romance of the Three Kingdoms sprowadza się nie tylko do bitew i zakulisowych działań. Oprócz tego musimy również zarządzać krajem i dbać o potrzeby zwykłych poddanych. Ważne są zwłaszcza trzy aspekty tej działalności: handel, dzięki któremu nasze państwo się bogaci, rolnictwo oraz kultura. Im więcej miast mamy pod swoją kontrolą, tym lepiej i większy jest potencjał. Nowe miasto i przyczółki można zdobywać w trakcie kampanii, chociaż nie zawsze należy tego dokonywać siłą; niekiedy wystarczy umiejętnie prowadzona dyplomacja. 

“Czternastka” na tle poprzedników wyróżnia się wielką liczbą oficerów, których jest ponad tysiąc. Oficerowie pomagają nam w zarządzaniu armią i państwem. Każdy ma swoje wady i zalety, co sprawia, że z niektórymi zadaniami radzą sobie oni lepiej, a z innymi gorzej.

Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle

Edycja Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle oprócz samej gry oferuje także szereg nowości, przede wszystkim zawartość przepustki sezonowej, a w niej: nowe scenariusze, wydarzenia, oficerowie, bitwy, dwa nowe wysokie poziomy trudności itd.

Wideo - Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Expansion Pack Bundle

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper