Triangle Strategy

Triangle Strategy

8,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Artdink
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
44 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2022
Europa:
04.03.2022
Producent:
Artdink
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
44 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2022
Europa:
04.03.2022

Recenzja redakcji

Triangle Strategy
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Triangle Strategy – recenzja gry. Final Fantasy spotyka Grę o tron
NS

Triangle Strategy - opis gry

Triangle Strategy to strategia turowa wyprodukowana przez Artdink i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. W pracach nad nim uczestniczyli twórcy Octopath Traveler i serii Bravely Default.

Fabuła - Triangle Strategy

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się na kontynencie Norzelia. Opowiadana w niej historia kręci się między trzema państwami, Glenbrook, Aesfrost oraz Hyzante, które wojują między sobą o topniejące zasoby soli i żelaza. Głównymi bohaterem jest pochodzący z arystokratycznej rodziny Serenoa Wolffort, jego przyjaciel z dzieciństwa książę Roland oraz narzeczona Frederica Aesfrost. Trójka się w konflikcie zwanym Saltiron War.

Rozgrywka - Triangle Strategy

Triangle Strategy to klasyczna strategia turowa przywodząca na myśl gry takie jak Fire Emblem czy Final Fantasy Tactics. Trzon rozgrywki jest tu bardzo podobny - jednostki nasze i naszego przeciwnika poruszają się po trójwymiarowych mapach podzielonych na mniejsze kwadratowe pola. Każda postać/jednostka biorąca udział w starciu opisana jest za pomocą parametrów i posiada pewien zestaw umiejętności, których rodzaj zależny jest od klasy.  Podczas bitew wytyczne bywają różne, jednak najczęściej jest to wyeliminowanie określonej liczby nieprzyjaciół. Produkcja Artdink/Square Enix pozwala nam dodatkowo korzystać z elementów otoczenia lub wpływać na nie na różne sposoby. Dla przykładu istnieje możliwość, by spalić drewnianą chatę i tym samym zmienić warunki panujące na mapie.

Jedną z głównych atrakcji jest jej nieliniowa struktura. Pomiędzy bitwami mamy niekiedy możliwość dokonania kluczowych decyzji. Rzutują one na jedną z trzech wartości (moralność, wolność, użyteczność), to zaś wpływa na bieg fabuły, w tym chociażby na to, kto do nas dołączy, a kto stanie się śmiertelnym wrogiem. Twórcy przygotowali wiele zakończeń, a przejście kampanii zajmuje ok. pięćdziesięciu godzin. 

Wideo - Triangle Strategy

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper