Banner of the Maid

Banner of the Maid

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.5
PS4 7.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Azure Flame Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
14.02.2020
Europa:
14.02.2020
Producent:
Azure Flame Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
14.02.2020
Europa:
14.02.2020

Banner of the Maid - opis gry

Banner of the Maid to strategia turowa wyprodukowana przez Azure Flame Studio i wydana przez studio CE-Asia. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch. Jego akcja rozgrywa się podczas rewolucji francuskiej.

Akcja Banner of the Maid rozgrywa się podczas rewolucji francuskiej, choć gra niespecjalnie zaprząta sobie głowę oddawaniem historycznych realiów. W wizji Francji według chińskiego Azure Flame Studio Ludwik XVI nie został zgładzony, a Robespierre nie rozpętał rządów terroru. Główną bohaterką jest Pauline Bonaparte, świeżo upieczona absolwentka akademii wojskowej i siostra Napoleona Bonaparte, która dzięki swoim dokonaniom na polach bitew zaczyna piąć się po kolejnych szczeblach wojskowej hierarchii.

Trzon systemu walki nie odbiega od klasyki gatunku. Nasze jednostki poruszają się po mapach pokrytych kwadratowymi polami; jedna postać na niej symbolizuje cały oddział (podobnie jak w serii Advance Wars chociażby), a jego liczba HP to liczba wszystkich żołnierzy. Większość jednostek dysponuje tylko jednym atakiem zależnym od klasy (niekiedy można je ‘wyposażyć’ w jakiś przydatny buff lub przedmiot regenerujący zdrowie), zaś każda klasa, czyli rodzaj oddziału, ma swoje wady i zalety, na które powinniśmy mieć wzgląd. Bitwy urozmaicają niekiedy elementy otoczenia, jak płonący ogień.

Główny wątek składa się z około trzydziestu misji. Pomiędzy nimi możemy odwiedzać różne zakątki Paryża (lokacje wybieramy z poziomu menu), co pozwala nam podjąć się wykonania opcjonalnego zadania dla którejś z obecnych w mieście frakcji, nabyć nowe wyposażenie w sklepach czy nauczyć się nowych umiejętności w Ecole de Militaire.

Co warto dodać, zadania poboczne często różnią się od tych z ‘fabularnych’ bitew, stawiając przed nami wytyczne urozmaicające standardową formułę rozgrywki. Przykładowe subquesty mogą polegać np. na pokonaniu armii jedną jednostkę lub powstrzymaniu złodzieja wykradającego zawartość skrzyń ze skarbami.  

Wideo - Banner of the Maid

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper